6 příznaků alkoholismu, které jasně značí potíže

6 příznaků alkoholismu, které jasně značí potíže

Pokud závislost na alkoholu dojde již příliš daleko, pozorujeme příznaky, které nejdou přehlédnout. Samozřejmě častá opilost je nejčastější příznak. Jaké jsou další potíže, se kterými se lidmi potýkají? 

Alkoholismus je možné řešit

Jako první bychom chtěli uvést, že alkoholismus je závislost, která je sice velmi nepříjemná a život omezující a ohrožující, má však své řešení. Terapie je jediná cesta, jak ze začarovaného kruhu ven. Mnoha pacientům pomáhá terapie, protože se s její pomocí dokáží oprostit od sociální nálepky někoho, kdo dojíždí na terapie. Jak ale alkoholismus vlastně poznat? 

Nejčastější příznaky

Dlouhodobá silná chuť na alkohol se řadí mezi typické příznaky, které již značí silnou závislost na této látce. Je toho ale mnohem více, co lze pozorovat. 

Kocovina jako průvodní jev

Kocovina je provázena silnými nevolnostmi, bolestí hlavy, průjmem, třesem, ale také nevolnostmi a zvracením. 

Potíže s trávicím traktem

Alkoholismus je často spojen s trvalým poškozením trávicích orgánů. Objevují se potíže se slinivkou, s žaludkem i s ledvinami. Poškozené ale může být vlivem přijímání alkoholu i srdce, nebo také játra. 

Porucha spánkového režimu

Zdá se vám, že lidé trpící alkoholismem dobře spí? Opak je pravdou. Jejich spánkový režim je vlivem dlouhodobého zneužívání návykové látky rozhozený a trápí je nespavost nebo poruchy spánkového spektra. 

Sociální izolace

I když se zprvu zejména muži s alkoholismem rádi chlubí a vyhledávají společnost podobně naladěných lidí v hospodě, po čase je všichni přátelé opustí, jelikož s nimi odmítají držet krok. U mužů dochází k sociální izolaci. V případě žen je sociální izolace dřívější. 

Poruchy paměti

Problémy se soustředěním, s koncentrací na zadané úkoly, nebo poruchy paměti, to jsou časté potíže alkoholiků. 

Nedostatečná hygiena

Vlivem alkoholu o sebe lidé přestávají dbát a trpí nedostatečnou hygienou a špatnými návyky. 

Alkoholismus je třeba začít řešit co nejdříve. 

You may also like...