BMW hrozí požár

BMW hrozí požár!

Ve světě automobilů se toho tolik děje! Titulek ve vás rozhodně vyvolal různé myšlenky. A víceméně vás opravdu netaháme za nos. Svět automobilů se nyní točí kolem automobilky značky BMW, která hlavně ve Spojených státech amerických a taky v Kanadě dělá celkem rozbroje. Musí totiž stáhnout 1,4 milionů aut z provozu. Všechny je svolává, a to z jednoho prostého důvodu, a sice kvůli požáru.

Automobilku BMW zná jistě naprosto každý. Jedná se o německého výrobce, který vyrábí poměrně luxusní automobily. Nikdy s touto automobilkou nebyly sebemenší problémy, tedy až nyní, kdy se musí svolat k opravě více jak 1,4 milionů osobních automobilů, protože zde hrozí nebezpečím požáru. Současně se samozřejmě upozornilo i na to, že se toto nebezpečí může rozšířit do další země, proto by měli být všichni majitelé osobních automobilů značky BMW na pozoru.

Proč hrozí nebezpečí požáru?

Nebezpečí požáru vzniká se dvou důvodů. Zaprvé může přijít k nebezpečí požáru při přehřátí, kdy poté dojde ke vznícení elektroinstalace, která se nachází v klimatizačním a topném systému. Tento problém se vztahuje zhruba na 670 tisíc automobilů BMW, které jsou nyní vlastnictvím amerických obyvatel. Nejčastěji se to dotýká automobilů, které byly vyrobeny mezi rokem 2006-2011.

Zadruhé se může motor vznítit z toho důvodu, že se motor přehřeje a že dojde k následnému roztavení ventilu pro odvětrání klikové skříně. Toto bohužel může také způsobit požár vozidla. Tento problém se týká hlavně těch automobilů, které se vyrobili od roku 2007 až do roku 2011. Jedná se zhruba o 740 tisíc automobilů.

Kromě těchto automobilů, jež byly vyrobeny ve zmiňovaných letech, se můžou závady týkat taky modelů 328i, dále taky 328xi xDrive či modelů Z4, X3 a taky řady 5 či řady 3, a to včetně sportovních variant zahrnující model M3.

Kdy dojde ke svolání?

Ke svolání všech automobilů má dojít v polovině prosince. Většinou se jedná o ta auta, která jezdí v USA, jenom zhruba patnáct tisíc by jich mělo jezdit na území Kanady.

You may also like...