Co byste měli vědět o zahřívaném tabáku?

Co byste měli vědět o zahřívaném tabáku?

Zahřívaný tabák je populární formou konzumace této omamné rostliny. Stále více lidem totiž vadí nepříjemný zápach, který vzniká během hoření sušené směsi a pak ulpívá na oblečení, rukách, zubech nebo ve vlasech. Zahřívání se tak jeví jako šetrnější varianta spotřeby, která řeší starosti svého uživatele a zároveň je méně nápadná pro jeho okolí. To ale není jedinou zajímavou vlastností tohoto novodobého vynálezu…

Lehká obsluha

Nezapomínejme zejména na praktičnost zařízení. Jeho koupí se rozloučíte s věčným hledáním zapalovače, jeho krádežemi a zcela zapomenete na to, jak složité je škrtnout v silném větru. Zařízení na zahřívání jsou dobíjecí, a proto je jejich obsluha tak jednoduchá. Stačí je jednou za čas připojit do zásuvky pomocí USB kabelu. Totéž platí i pro čištění, k němuž stačí vatová tyčinka, která je součástí balení. Tlačítko na zapnutí pak najdete snadno – na celém povrchu přístroje uvidíte totiž jen jedno.

Výjimka ze zákona

Další velkou výhodou je možnost konzumace zahřívaného tabáku ve stravovacích zařízeních, kde jsou klasické produkty od roku 2017 zakázané. Právě proto, že pach vznikajícího aerosolu můžeme považovat za málo intenzivní, mají tyto produkty výjimku ze zákona. Konečné rozhodnutí sice vždy záleží na majiteli provozovny či na obsluze, obecně ale platí, že si většinou můžete zařízení bez obav zapnout:

  • V kavárně
  • V baru
  • V hospodě
  • V restauraci
  • V ZOO

Tím se vyhnete nutnosti opouštět společenské události kvůli uspokojení chuti, už vám neuniknou žádné zajímavé diskuze, a navíc nebudete muset v zimních měsících mrznout venku.

Finanční výhodnost

Jedním z důvodů, proč někteří lidé před koupí prvního zařízení na zahřívání váhají, je vyšší počáteční investice. Ta se ale rychle vrátí, jelikož jeho provoz je pak v dlouhodobém měřítku mnohem levnější než každodenní návštěvy trafiky nebo míchání e-liquidů a pravidelná montáž žhavících hlav u vaporizérů.

Experimenty s chutí

Zahřívaný tabák si lze zakoupit v mnoha různých příchutích. Na pultech obchodů nebo v nabídce e-shopů nalezneme produkty s vůní ovoce, mentolu, s ochucenými kapslemi nebo speciálními filtry pro zážitek upravený na míru. Jejich základ však vždy tvoří pečlivě vybraný a usušený přírodní materiál, a tak nehrozí, že by aerosol získal umělou pachuť potravinářské chemie. 

You may also like...