Jak přežít roadtrip s dětmi?

Jak přežít roadtrip s dětmi? 

Cestování s dětmi je vždy náročnější na plánování i vybavení. Nejen, že přibyde zavazadel, ale musíte počítat i s tím, že děti budou unavené, znuděné nebo nebudou toužit poznávat každý den jiné místo. Jak tedy vyhovět jejich i vašim požadavkům? 

Myslete na to, kde přespíte 

Pokud nevlastníte karavan a nechcete každý den rezervovat místo v jiném kempu nebo hotelu, může být pro vás ideálním řešením obytná vestavba do auta. Poskytne vám alespoň základní komfort a pocit bezpečí. Dobrodruzi bude možná lákat stan na střechu auta, kde se pohodlně vyspí celá rodina. Pro všechny případy ale mějte vyhledaná některá ubytovací zařízení s telefonním číslem a adresou. 

Zabavte děti během přesunů 

Dlouhé přesuny nejsou pro děti příliš záživné. Kromě pohodlné autosedačky jim přibalte také cestovní polštářky a deku, pod kterou si mohou i během dne zdřímnout. A samozřejmě nezapomeňte na jejich oblíbeného plyšáka, spoustu drobného mlsání a dostatek vody. 

Děti můžete při jízdě zabavit i slovními hrami, počítáním projíždějících aut nebo četbou, pokud se jim nedělá špatně. Využít samozřejmě můžete i zázraků moderní technologie a pustit jim na tabletu oblíbenou pohádku, případně jim svěřit starší digitální fotoaparát a nechat je celou cestu dokumentovat. Třeba v nich podnítíte skrytý talent. 

Co s sebou? 

Zkontrolovaná autolékárnička s povinnou výbavou je samozřejmostí. V případě cestování s dětmi do ní ale přibalte ještě pár věcí navíc – léky proti cestovní nevolnosti, léky na průjem a na horečku a léky proti bolesti. Hodit se bude i šetrný opalovací krém a repelent, který vám ušetří spoustu svědivých štípanců. 

Nezapomeňte, že děti vnímají svět trochu jinak než dospělí. A vy při cestování s nimi budete nejspíš muset trochu zpomalit – nejen kvůli častým přestávkám. Nová místa objevují svým vlastním tempem, nepotřebují běhat z místa na místo a být všude co nejrychleji. Myslete na to už při plánování trasy. 

You may also like...