Jak se starat o stromy

Jak se správně starat o stromy na zahradě?

Každý správný velký dům má i svou zahradu. Ať už žijete ve městě nebo na vesnici, váš dům by měl mít své vlastní místo, kam se pak můžete uchýlit v době, kdy budete chtít relaxovat nebo využít svůj volný čas k něčemu praktickému. Pakliže takovou zahradu nemáte, je to škoda, protože vám utíká možnost vypěstovat si něco na své domácí zahradě. Vypěstovaná zelenina je nejen lepší, než kupovaná, ale také vám ušetří mnoho peněz, které byste utratili právě za ni. Ostatně taková zahrada je výtečná například pro děti, protože se jim tam může postavit například pískoviště nebo třeba i houpačka, a tak vždy budou vědět, kde si mohou hrát.

Pakliže zahradu máte, tak vás jistě zajímá, jak se o ni starat. Zahradničení to máte naprosto v malíku, stejně jako sečení, u něhož je jediný problém, a sice že se musí kosit snad co týden. To je ovšem už jakási odplata za to, že vlastníte něco tak báječného, jako je vaše zahrada. Mimo to se musíte starat také o stromy, o něž je nejnutnější pečovat zejména ze začátku teplého počasí, než nám začnou kvést. U této nezbytnosti mnoho lidé nevědí, jak se o stromy starat, aby byly zdravé a aby nám zase uronily velké množství ovoce pro naši potřebu. Pojďme si proto říct, jak se o takové stromy starat.

Řez je pro strom jenom dobrý

Každé jaro jste zvyklí své stromy ořezat. Děláte to možná proto, aniž byste věděli, proč to děláte a jestli to danému stromu pomáhá. Pomáhá mu to, ale je důležité vědět, co a kde řezat, abyste nepoškodily zdravé základy stromu. Je důležité v první řadě dbát na větve v koruně stromu. Nesmíme odstranit hlavní větve, na to si dejte velký pozor. Z koruny odstraňujeme pouze suché, poškozené nebo nějak nemocné výhony. Řez musíme provádět opravdu hluboký až k samotnému základu stromu. Potom je třeba také odstranit stromy napříč korunou. Jedná se opět pouze o poškozené větve a opět je řežeme až k samotným základům.

You may also like...