pleť

Chcete zdravou a krásnou pleť? Vyzkoušejte jarní půst!

Kdo by ji nechtěl, viďte? Abychom docílili krásného a zdravého vzhledu naší pleti, musíme si to nějak zasloužit – a to správnou péčí.  Každý však máme jiný typ pleti, takže to, co pomáhá Vám, nemusí pomáhat vaší nejlepší kamarádce. Naši pleť ale neovlivňuje jen to, jak se o ni staráme, záleží i na tom, co konzumujeme a jakým způsobem žijeme.

Pokud je vaše tělo zaneseno škodlivými látkami, velmi brzy se to projeví i na stavu pleti. Dostane nezdravý odstín, bude povadlá, podrážděná, častěji se na ní budou tvořit záněty a pupínky a to přeci nikdo nestojí!Zpravidla platí, že jakmile zlepšíte stravu, zlepší se i stav vaší pleti. Právě proto si tolik lidí oblíbilo jarní půst. Před samotnou očistou je důležité, abyste z jídelníčku vyřadila tučná jídla, pečivo a sladkosti. Omezit se vyplatí také kávu, černý čaj a alkohol. Necítíte-li se na větší detox, zkuste pít vodu a bylinkové čaje alespoň jeden den. Naordinovat si můžete také třídenní očistnou kůru s čerstvými džusy a smoothies. Podpořit efekt vám umožní drinky s antioxidačními účinky. Skvělá je zelená sladkovodní řasa chlorella, která zajišťuje, aby dobře fungoval imunitní systém, podporuje činnost štítné žlázy a chrání buňky před oxidačním stresem. Nezapomínejte, žen součástí očisty je také odpočinek a spánek. Měla byste se zklidnit, hodně a pravidelně spát, nestresovat se.

Pokožka je po zimě citlivější, drsnější a má více jemných vrásek. Je potřeba zbavit se hrubší zrohovatělé vrstvy kůže, tedy odumřelých kožních buněk. Ideálními pomocníky jsou přírodní scruby a peelingy, protože pleť zbytečně nezahlcují chemickými látkami. Docílíte tak zjemnění a zlepšení stavu jemných vrásek. Pleť bude působit také celkově barevně jednotnější. Pleť po zimě také potřebuje pořádnou dávku výživy. Krásně ji hydratují i zpevní přípravky s kyselinou hyaluronovou, energii a jas dodají vitaminy A, E a C v sérech, které zároveň působí i proti pigmentovým skvrnám.

You may also like...