Cvičení, která můžete provozovat doma, když je venku špatné počasí

Se zhoršujícím se počasím se málokomu chce vyrazit ven, když prší nebo dokonce mrzne. Abyste nemuseli běhat venku i v nepříznivém počasí, máme pro vás několik tipů, jak si udržet přes zimu kondici. Mezi obdobím, kdy budete vyrážet za sportem na hory, jsou tyto domácí aktivity skvělým receptem, jak můžete cvičit bez toho, abyste museli na mráz.

Sestavy cvičení

Mezi jednoduché cviky, které můžete provádět doma, patří cvičební sestavy. Ať už si zvolíte jakou formu cvičení, jedná se vždy o prostorově nenáročné pohyby, které můžete provádět jen na malém prostoru u sebe doma. Některé cvičební sestavy slouží především pro protažení svalů a získání mobility, jiné jsou skvělým tréninkem pro spálen přebytečných kalorií, další zase v zimě pomohou s udržením svalové hmoty. Inspirovat se můžete například cvičeními, jako je:

  • Jóga

  • Aerobic

  • Pilates

  • A další

Cvičení s vlastní vahou těla

Cvičení s vlastní vahou těla je stále více oblíbené nejen kvůli své universálnosti, kdy nepotřebujete příliš místa a můžete cvičit prakticky kdykoliv a kdekoliv, ale také pro svou účinnost. S vlastní vahou lze vymyslet mnoho dynamických cviků od klasických dřepů, sklapovaček a kliků až po originální posilovací způsoby, ale také statických, jako je prkno nebo prkno nebo výdrž ve dřepu či ve výpadu. Jedná se o efektivní posilovací trénink, který zapojí celou řadu svalů včetně těch hluboko uložených. Výhodou je, že nemusíte chodit ani do posilovny.

Skákání přes švihadlo

Pro skákání přes švihadlo potřebujete přeci jen více prostoru, přesto si určitě najdete doma místo pro tuto aktivitu. Je to skvělá náhrada pro ty, kteří jsou zvyklí pravidelně běhat, a nyní se jim nechce ven. Skákání přes švihadlo si můžete také různě obměňovat nejen rychlostí skoků a délkou jedné série, ale i různými typy skoků. S tímto cvičením získáte svaly a zároveň budete hubnout.

You may also like...