design

Designujte rozumem i citem. Je tak docílíte skvělého výsledku

Stavíte si nové hnízdečko lásky, nebo rekonstruujete byt? Pak pozor! Existuje celá řada zásadních chyb, kterých se lidé z nedostatku informací dopouštějí. Domnívají se, že při zařizování je vždy nutné začít kreativitou, designem a barvou, jinak by totiž něco zásadního zanedbali. Jenže začít se musí pěkně od píky.

Nejčastější chybou je, že podlahu vybíráme podle barvy a toho, jak se hodí do vysněného interiéru. Přitom jako první bychom měli řešit, jaký život se na ní bude odehrávat. Budou jí něžně hladit vaše bosé nohy nebo ji čeká stádo psích drápů a častého posouvání nábytku? Pokud vyberete správně, pak vám vydrží krásná jak jen dlouo budete chtít. Podlaha je vlastně tím největším kusem zařízení interiéru, který si vybíráte. A na rozdíl od nábytku bývá pravidlem, že podlahu vybíráte za život dvakrát maximálně třikrát. Z toho vyplývá, že výběru podlahy je dobré věnovat patřičnou péči a energii. A jaké jsou nyní trendy? Vinyl a dřevěné podlahy.

Vinyl je oblíbený pro svou jednoduchost údržby a péče. Druhou skupinou jsou pak ti, kteří preferují přírodní materiály a způsob, jakým stárnou v čase a jakou energii tento materiál interiéru dodává. Možná vás to zarazí, ale cena podlahy by měla  být až na posledním místě. Zkuste se na to podívat jinak než z hlediska čísel. Po podlaze budete chodit každý den. Uděláte po ní nespočet kroků po mnoho let, někdy i do konce života.  V takovém časovém horizontu už není velký rozdíl v tom, zda za podlahu zaplatíte 500 Kč/m2 nebo za 800 Kč/m2. Pokud si vyberete tu hezčí, kvalitnější a celkově lepší, budete s ní spokojeni i za pět, deset nebo dvacet let a každý krok vám ten správný výběr potvrdí. Jakmile najdete odpovědi, máte vybráno. Pokud budete spokojeni, máte vyhráno – našli jste totiž pro sebe tu správnou podlahu.

You may also like...