Dětský pokoj

Děti milují místa, kam se schovat, neměla by chybět v žádném dětském pokoji

Děti milují schovávačky a bunkry. Ať už se rozhodnete zařídit dětský pokoj jako loď v námořnickém duchu a instalujete do něj kormidlo a záchranný kruh, nebo z něj uděláte vesmírnou raketu, děti svůj pokoj plný fantazie náležitě ocení.

Krásný dětský pokoj lze zařídit i ve velmi malé místnosti. Lze zvolit mimoúrovňové postele s dostatečnou šířkou, aby bylo místo i pro maminku či tatínka pro čtení večerních pohádek. Pod vyvýšenou postelí vzniká místo jako stvořené na hraní, nebo na psací stůl pro školáky, a pokud jsou děti ještě malé, budou mít kde stříhat, lepit a kreslit. Výbornou volbou jsou i vyvýšené postele se spodními zásuvkami na hračky.

Nábytek pro dětský pokoj jako stvořený

Výrazným kusem nábytku je vždy knihovna plná poliček, kam se vejdou nejen knihy. Pokud je třeba atypický nábytek na míru, pozvěte na pomoc truhláře, který si s tím hravě poradí. Materiálů je v nabídce víc než dost. Velkou úsporou místa jsou zasouvací dvířka u všech skříní i skříněk a mohou zde být i závěsy. Truhlář vám zhotoví postele i zákoutí připomínající lodě, rakety i domečky jako pro panenky. Pokud se na stropě objeví v rámci výmalby hvězdy, které mohou v noci i svítit, efekt bude nádherný a dítě se nebude bát usnout.

Pro malé námořníky volte modrobílé pruhované závěsy, pro kosmonauty s potiskem planet a pro malé slečny můžete zvolit oblíbenou růžovou s bonbónky, zvířátky či kytičkami. Malba a krásné tapety či samolepky mohou být i na stěnách. Ty jsou nyní velmi rozšířené a nalepit je zvládne každý. Na zvýšené posteli může býttřeba i námořnická síť. Pokud se vám pod ní vejde prostor jako stvořený na hraní, můžete jej zakrýt třeba závěsem s motivem ponorky s okénky.

Šicí stroj, štětec nebo IKEA

Celý pokoj můžete zútulnit praktickými šitými kapsáři na spoustu potřebných maličkostí, které mohou doplňovat svým zvoleným designem celý charakter místnosti. Pokud nechcete zrovna usedat k šicímu stroji, zkuste vyrazit do obchodního domu IKEA, kde objevíte spoustu vychytávek včetně povlečení s úžasnými dětskými motivy.

Najdete zde obrovské množství atypických výrobků, které se vám budou hodit. Výborně poslouží stohovatelné bedýnky a kontejnery na hračky i nástěnné poličky. Pokud se vám dekor nehodí, kupte si díly nenatřené, přiberte k tomu barvy a začněte malovat.

You may also like...