Důvody, proč si pořídit papouška kakariki

Důvody, proč si pořídit papouška kakariki

Hledáte do svého příbytku společníka, který s vámi bude v dobrém i zlém? Nechcete se už doma cítit sami, chcete mít mazlíčka, se kterým si dokonce i popovídáte? Ideálním mazlíčkem je v tomto případě papoušek, kterého ubytujete ve venkovní voliéře nebo ptačí kleci postavené ze stavebnice Aluhobby. Jenže otázkou je, jakého konkrétního papouška do ptačí klece ubytovat?

Papoušek je rozhodně velice oblíbený mazlíček, kterého se vyplatí koupit si co nejdříve. Je o něm známo, že se dožívá velice vysokého věku, tudíž vás může hravě i přežít. Odstupme však od jeho věku a prozraďme si, jakého papouška si domů pořídit. 

Mnozí lidé si oblíbili papouška zvaného kakariki, což je novozélandský druh papouška, kterého zatím nechová každý. Jedná se však o papouška se skvělými vlastnostmi. Prozraďme si konkrétní důvody, proč ho přenést před práh svého domu. 

Důvody, proč si pořídit papouška kakariki

  • Novozélandský papoušek Kakariki je skvělý v tom, že ho velice snadno ochočíte. Především díky jeho zvědavosti si ho doslova omotáte kolem prstu. 
  • Papoušek kakariki bude mluvícím společníkem. Jedná se o velice zdatného řečníka, který se v poměrně krátké době naučí hned několik jednoduchých vět a slov. 
  • Oceníte, že papoušek kakariki nemluví příliš hlasitě ani příliš hlasitě nekřičí. Nemá ani tak silný hlas, proto vás z něj určitě nebude bolet hlava. 
  • Výhodou chování papoušků kakariky je především to, že se nemusíte bát jejich bojů. Ať už budou v kleci z hliníkových profilů dva samci nebo ne, nebudou se vzájemně napadat. 
  • Abyste chovali novozélandské papoušky, nemusíte mít žádný certifikát CITES. I když se jedná o ohroženého ptáka ve své domovině, u nás se certifikát opravdu nepotřebuje. 
  • Hlavní výhodou chovu papouška kakariki je jeho snadný chov. Nemají problém se kdekoli zahnízdit, nemají problém se ani dál rozmnožovat. Uvelebí se takřka v jakékoli chovatelském zařízení.

You may also like...