Jak rozdělujeme dveřní kování?

Jak rozdělujeme dveřní kování?

Potřebujete investovat do dveřního kování, ale nevíte, jaké dveřní kování so pořídit? Nedivíme se tomu, že si nejste dveřním kováním jistí. Dveřní kování se rozděluje na několik typů. Abyste se v jednotlivých typech vyznali a pořídili si přesně takové dveřní kování, jaké potřebujete, pojďme si jednotlivé typy představit. 

Interiérové kování

K nejžádanějším typům kování patří kování na interiérové dveře. Jak již z názvu vyplývá, tento typ kování je určen pro použití uvnitř domu nebo bytu. Na trhu dnes najdete několik druhů kování, kliky mají různé barvy, jsou vyrobeny z různých materiálů, mají zajímavé tvary. I díky zajímavému tvaru mohou být kliky zajímavým bytovým doplňkem, který doladí interiér. 

Interiérové kliky se zásadně nepoužívají ve venkovních prostorách, a to z toho důvodu, že by mohlo dojít k jejich rychlejšímu opotřebení. Interiérové kování není přizpůsobeno proměnlivému počasí.

Posuvné dveře

Setkat se také můžete s kováním pro posuvné dveře. Pokud dvě místnosti od sebe oddělují jenom posuvné dveře, pak vybíráte pravděpodobně takové kování, které se bude perfektně hodit. V obchodech pátrejte po zmiňovaném kování pro posuvné dveře, jež není určené na jiné dveře v domácnosti. 

Vchodové kování

Vchodové kování je určené pro vchodové dveře, většinou se jedná o masivní, mohutní kliky, které jsou povrchově upraveny tak, a by odolávaly i proměnlivému počasí a venkovním teplotám. Vchodové kování by vždycky mělo být vybavené alespoň základními bezpečnostními mechanismy, nechcete přece, aby se k vám někdo vkradl. 

Štítové kování

Setkat se můžete i s takzvaným štítovým kováním, což je tradiční dveřní kování, které má skutečně dlouhou historii. Kování je umístěné na štítu, na němž je klika i zámek. Pokud jdete do obchodu pro štítové kování, musíte vědět rozteč čili vzdálenost od osy kliky, od osy klíče. 

You may also like...