Jak se starat o šperky, aby vypadaly stále jako nové?

Krásné šperky jsou slabostí mnoha žen a zároveň oblíbeným dárkem, který dostávají k nejrůznějším příležitostem. Často až se správně zvoleným šperkem, je výsledná image ženy kompletní.  Aby vaše náušnice, prsteny, náramky či řetízky byly stále krásně lesklé, je třeba se o ně správně starat. Víte, jak správně pečovat o vaše oblíbené doplňky, aby vypadaly stále jako nové?

Univerzální možnosti vhodné pro všechny šperky

Velmi důležité je vědět, z jakého materiálu je váš šperk vyroben, a tomu poté způsob čištění přizpůsobit. Pokud se tím však nechcete příliš zatěžovat, ale zároveň chcete mít jistotu, že své šperky nepoškodíte, kupte si ve zlatnictví univerzální roztoky na čištění šperků. Další oblíbenou variantou, která se hodí nejen na drahé kovy, ale také na bižuterii, jsou jemné hadříky napuštěné speciální látkou, která šperky vyčistí. Poslední dobou se populárními staly také domácí přístroje, které pracují na principu ultrazvuku. Výhodou čistění ultrazvukem je především to, že se jím odstraní i nečistoty na špercích, které mají nerovnou strukturu nebo jsou zdobené různými kamínky.

Pozor na drahokamy a pravé perly

Šperky s drahokamy obvykle patří k těm nejcennějším šperkům, které máme. Je proto důležité mít v souvislosti s nimi na paměti dvě věci. Za prvé, že při jejich čistění je třeba být vždy opatrní, aby nesprávnou a nešetrnou manipulací nedošlo k uvolnění drahého kamene, a za druhé, že šperky s drahokamy se nesmění čistit ultrazvukem. Také pravé perly patří mezi náročnější a náchylnější materiály. Jednou ze základních rad je tak například aplikovat parfémy vždy před tím, než si připnete šperky s perlami. Parfémy by totiž povrch perel mohly snadno poškodit a způsobit jejich loupání a také ztrátu lesku. Pravé perly se také doporučuje čas od času potřít malým množstvím přírodního oleje.

You may also like...