Jak vybrat koloběžku

Jak vybrat koloběžku 

Koloběžka je znovuobjevená a v dnešní době velmi populární forma dopravy, ale především zábavy. Není tak objemná jako kolo, je lehká, skladná, a přitom s ní dojedete poměrně daleko. A jaká koloběžka je právě pro vás ta pravá? Poradíme vám s výběrem. 

Parametry výběru 

Předtím, než si vyberete koloběžku, měli byste se rozmyslet, na co ji budete užívat. Jestli vás zajímá koloběžka pro dospělé nebo pro dítě. Pro děti se vyrábějí koloběžky v menším provedení, záleží na výšce a hmotnosti těla.   

Důležitým kritériem je na jakém terénu s ní budete jezdit. Existují sportovní koloběžky, které jsou lépe vybaveny a mají aerodynamičtější tvary, včetně pevnější konstrukce do náročnějšího terénu. Jejich součástí jsou vetší kola, se kterými dojedete dál a rychleji. 

Naopak městské koloběžky mají menší kola a užší řídítka pro lepší manévrování na městské dlažbě. Mají pouze jednu brzdu, zatímco sportovní disponují dvěma. Jsou snadno složitelné a lehké, takže je můžete sebou vzít i do obchodu nebo různých institucí, kde si potřebujete něco vyřídit. 

Freestyle koloběžky jsou určeny na provádění různých triků, jsou lehké, mají menší kolečka a dají se složit na velmi malý rozměr. 

Jak vybrat koloběžku pro dítě 

U výběru koloběžek pro dítě opět platí, na jakém terénu bude jezdit. Jestli v městském prostředí nebo na vesnici či na horské terény. V případě, že pojedete například na chatu. 

Existují skládací a pevné koloběžky. Skládací se hodí spíše pro menší děti, jelikož jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje. Pevné koloběžky s velkými koly se hodí pro větší děti, které si vybírají také náročnější terény na ježdění. 

Při výběru počítejte s tím, že vaše dítě bude růst, a proto vyberte raději větší koloběžku, aby vám dlouho vydržela a nemuseli jste brzy kupovat novou. 

Jak vybrat elektrickou koloběžku 

U výběru elektrické koloběžky jsou prioritami materiál, doba výdrže baterie, cena, druh brzd, velikost a typ koleček a její skladnost. Opět záleží především zvolit si podle toho, na co ji budete používat, jaké dokáže dosáhnout maximální rychlosti a jak dlouho vydrží jet na jedno nabití. 

You may also like...