Květiny do rohů místnosti

Jaké druhy pokojových rostlin se hodí do rohu místností?

Při zařizování domácnosti se snažíte o to, aby byla moderní, tedy podle nejnovějších módních trendů. Mnohdy se vám ale stane, že domácnost není tak útulná a příjemná, jak jste předpokládali, ale je to většinou z toho důvodu, že ještě nemáte nakoupeno dostatek doplňků. Pokud to však ani s doplňky nebude ono, pak byste měli nakoupit pokojové rostliny, které vyplní nejen okenní parapety, ale taky i prázdné rohy místností, pokud tedy nějaké prázdné rohy v místnostech máte.

Pokojové rostliny jsou běžnou součástí našich domovů. Bez květin by to opravdu nebylo ono, proto neváhejte a nějaké si běžte koupit. Pokud patříte k těm, kteří nejsou zrovna dobří zahradníci, pak byste si měli nakoupit stálezelené rostliny, které si takzvaně žijí svým vlastním životem. Kvetoucí rostliny všemi barvami jsou spíše pro zkušenější zahradníky, kteří se nezaleknou naprosto ničeho.

Pokud máte nějaký volný roh místnosti, pak byste mohli nakoupit následující pokojové rostliny.

• DRACENA

Velice oblíbenou pokojovou rostlinou je dracena. Jedná se o pokojovku, která má rozčepýřené listy a takový dřevěný ston. Jistě ji znáte, protože roste vážně skvěle a i několik let. Koupíte ji samozřejmě v malé podobě, ale taky ji koupíte ve vysoké podobě – a právě vysoké se hodí do prázdných rohů místností.

Péče o ně je naprosto jednoduchá – sem tam je pokropíte a sem tam zalijete. Nic víc tato rostlina nepotřebuje, protože si žije svým vlastním životem.

  • ZAMIOCULCAS

To samé dělá i zamioculcas, tedy zkráceně zazík. I tato květina si roste svým vlastním životem a pečujete o ni jenom tak, že ji sem tam zalijete a sem tam pokropíte. Není sice tak vysoká, ale je poměrně objemná, tudíž vám roh vyplní naprosto fantasticky.

• PALMA

Pokud toužíte po něčem ještě vyšším a trochu prostornějším, pak byste měli sáhnout po palmě. Palma je trochu ojedinělá a je hlavně dražší, ale je opravdu krásná a vydrží vám opravdu dlouho.

You may also like...