Chyby při plavání

Jakých chyb se dopouštíme při plavání? Odbourejte je

Plavání se řadí k nejoblíbenějším sportům současnosti. V minulosti nebylo plavání moc oblíbené, považovalo se za “žrouta času”, ale jak se ukázalo, plavání pomáhá v hubnutí, což oceňují nejen ženy toužící po štíhlé postavě, ale také pánové. Při plavání se zapojuje kompletně celé tělo – zapojují se všechny svaly, a to vždy rovnoměrně, tudíž se dokonale hubne celkově. Sice se musí plavat minimálně hodinu, než se náš metabolismus nastartuje, ale to jistě není překážka. Bohužel mnozí lidé se dopouští při plavání několika závažných chyb, kterými si ničí páteř.

I když se plavání považuje za jeden z nejvíce zdravých sportů, může také rapidně uškodit, pokud nevíme, jak správně plavat. Dnes jsou lidé nejchytřejší díky internetu, ale na mnohé chyby je internet neupozorní. Při plavání se dopouští i profesionální plavci několika chyb, kterými zdraví neprospívají, ale spíše mu škodí. Děláte chyby také?

1) Plaveme jako pejsek s hlavou vztyčenou

Zejména ženy se dopouští velice časté chyby, a sice plavou s hlavou vztyčenou jako pejsek. Bojí se totiž, že si namočí vlasy, které by posléze dlouho fénovaly. Jenže když plavou s hlavou nad hladinou, neprospívají si při plavání, ale spíše si škodí – konkrétně škodí páteři, která při takovém plavání doslova trpí.

2) Pamatujeme si nesprávný plavecký styl

Mnozí lidé až do své dospělosti mají zafixovaný v hlavě nesprávný plavecký styl, který se naučily v dětství, když se učily plavat s rukávky nebo s kruhem. Pokud posléze dítě nechodilo do plavání, mohlo si odnést špatný plavecký styl až do své dospělosti. Špatný plavecký styl spočívá v nesprávném pohybu paží.

3) Plaveme v příliš studené vodě

Sice se občas doporučuje plavat ve studené vodě, kdy se tímto způsobem otužujeme, ale pokud chceme ulevit od bolavých svalů, musíme na to jinak. Konkrétně musíme plavat v teplé vodě, a to konkrétně ve vodě nad 30 stupňů Celsia.

You may also like...