Jaro v domě, to je pro mě

Jaro v domě, to je pro mě

Konečně lze označit zimu za pomalu končící. I když k nám jaro má zanedlouho přijít, ne vždy zavítá přesně na čas. Jaro si však do domácnosti můžeme přihnat sami, pokud budeme investovat čas a kreativitu do dostatečné výbavy. Stejně jako v každém ročním období se naše domácnost mění. Zatímco na podzim to hraje doma všemi podzimními barvami, zima se zase nese ve znamení světýlek a všude přítomných sněhuláků. Jenže jak je to s jarní výzdobou? Co k ní patří a co by nemělo v jarní domácnosti chybět? 

Začíná to změnou věnce na dveřích 

Jaro v domě tradičně začíná změnou věnce na dveřích. V případě, že změníte věnec na dveřích, změníte automaticky i roční období u sebe doma. Vyměňte proto věnec typicky zimní plný rolniček za hezký svěžejší věnec plný pestrých barevných odstínů. Pokud si věnec na vstupní dveře vyrábíte sami, doporučujeme udělat takový věnec, kde je spoustu kytiček a ptáčků. Ty jednoduše nalepíte pomocí tavné pistole. A samozřejmě můžete využít i seno nebo lýko, to také vypadá na jarním věnci hezky.  

Pokračuje to květinovou výzdobou v domě 

Jaro se samozřejmě nese i ve znamení květin. To znamená, že do své domácnosti musíte dostat kupu krásných květin. V ideálním případě mějte na stole vždy čerstvé tulipány, vyměňte také konečně oschlé jehličí za gerbery nebo třeba barevné hyacinty. Na okenní parapety patří primulky a nezapomínejte ani na zářivě žluté narcisy, které se octnou v záhonech hned, co vykoukne první jarní sluníčko.  

S jarem přichází i jarní úklid 

Co k dalšímu ročnímu období patří, tak je jarní úklid. Musí se umýt okna, která jsou od sněhu a věčného mrholení zaneřáděná, musí se sklidit všechna světýlka a domovní dekorace, která by byť jen trochu připomínala zimu. Stejně tak doma vyměňte všechny vánoční svíčky za spíše jarní dekorace. 

You may also like...