Květinová výzdoba i na podzim. Co můžete zasadit před dům?

Květinová výzdoba i na podzim. Co můžete zasadit před dům? 

Je vám líto toho, že jste museli z okenních parapetů sundat muškáty, které vám každý den zpříjemňovaly příchody domů? Nemusíte smutnit, když přišel podzim. Toto roční období je totiž velmi shovívavé k jiným druhům rostlin, jež mohou vyplnit venkovní truhlíky- Jaké konkrétní druhy můžete nyní vysázet a jaké vám tedy budou zvedat náladu v nadcházejících týdnech? 

Vřesům to na podzim obzvlášť sluší 

Říkáte si, že nechcete nechat nerezové poštovní schránky před domem samotné? Můžete do truhlíků vysázet vřesy, kterým to v tomto ročním období velmi sluší. Vřesy jsou snadno udržovatelné, nejsou ani příliš komplikované čili si je může zasadit každý, i když nemá s pěstováním rostlin příliš mnoho zkušeností.  

Jsou velmi hezké i v záhonech, nejen v květináčích, kterými byste posázely okenní parapety. V současné době si můžete dokonce vybírat i z několika barev, kdy nejatraktivnější jsou růžové a fialové verze, ale i bílé stojí za hřích.  

Chryzantémy nejen na náhrobní kameny 

S příchodem Dušiček si většina lidí kupuje chryzantémy. Krásné, barevné rostliny, které dodávají podzimu ještě více barev však nemusíte pořizovat pouze jako výzdobu na náhrobní kameny. Jsou to okrasné rostliny, jež mohou zdobit i vchod do vašeho domova. Kvetou i v druhé polovině listopadu a velmi často je zarazí až první mrazík, který zaklepe na okno.  

Většinou se dají koupit v kulatém tvaru čili působí velmi strojně a elegantně. Stačí je vložit do nějakého hezkého květináče a váš dům najednou pookřeje. 

Znáte líbavku? 

Náš seznam ukončíme rostlinou, kterou můžete znát pod názvem líbavka. Jsou pro ni charakteristické její červené bobule (ty však mohou být i bílé). Velmi často je tato rostlina ozdobou květináčů a hezky jde ruku v ruce s nějakými tmavými listy.  

Pokud si líbavku pořídíte dříve než na podzim, v létě vás potěší krásnými květy. Z nich se poté na podzim stávající zmiňované barevné, okrasné bobule. 

You may also like...