Mokasíny jsou novým hitem podzimu. Už je máte v botníku?

Mokasíny jsou novým hitem podzimu. Už je máte v botníku? 

Přemýšlíte o tom, co nového si přinesete do svého šatníku a botníku na podzim? Chladnější dny přináší nové trendy, kterým letos dominují elegantní mokasíny. Možná pro někoho retro kousek, pro jiného to nejlepší, co kdy do módy přišlo. Zatímco vloni byly k dostání jen poměrně obyčejné modely, letošní rok patří zcela fantastickým kouskům. Které konkrétně stojí za zvážení a jak je nosit? 

Chunky mokasíny dominují 

Jak už bylo zmíněno, mokasíny vstoupily na pulty obchodů už vloni, ale tehdy o ně nikdo nezavadil pohledem. Důvod byl prostý – nevypadaly zrovna k světu. Letošní modely jsou však zcela jedinečné, dominují především takzvané chunky mokasíny, které jsou s tlustou podrážkou, poměrně robustní, nesplývající se zbytkem outfitu.  

Navíc letos se už ví, že mokasínů se nemusíte obávat při kombinování. Skvěle se spojují s úpletovými šaty, ale také džíny, košilí nebo volným oversized svetrem. Ostatně, fantazii se meze nekladou, jen nechte robustní mokasíny vyniknout.  

Patří ponožky do bot? 

Sledujete módní trendy? Pak vám určitě neuniklo, že se mokasíny nosí velmi často v kombinaci s bílými ponožkami. Zatímco do tradičních sandálů se nehodí, ale do mokasínů? V tomto spojení vypadají fantasticky! Možná si budete připadat jako student vysoké školy, ale v očích módních stylistů budete vypadat fantasticky dobře.  

V současné době můžete mokasíny zkombinovat s ponožkami různých délek. Nejvhodnější jsou alternativy těsně nad kotníky, které se budou vyjímat k minisukním i minišatům, případně i k šortkám. Na podzim volte místo ponožek silonky nebo punčocháče, aby vám bylo dokonale teplo.  

Mokasíny ozdobené řetězy 

Pokud nechcete vsadit na chunky mokasíny čili mokasíny s vyšší podrážkou, můžete sáhnout po naprosté klasice, kterou jsou mokasíny s přezkami a řetězy. Jsou jedinečné, výrazné samy o sobě, tvarově však tradičnější, bez vysoké podrážky, hodící se hlavně k formálním outfitům. 

You may also like...