Monstera pokojovka pro každého

Monstera jako pokojovka, o kterou se dokáže starat každý

V každé domácnosti by se měly nacházet bytové doplňky. Právě ony dělají z domácnosti útulnou domácnost, kterou miluje doslova každý. Jestliže i vy patříte k těm, kteří chtějí mít domácnost především útulnou a hlavně opravdu příjemnou, kromě bytových doplňků byste si měli pořídit i pokojové rostliny, které do domácnosti zkrátka a dobře patří.

Takových pokojových rostlin existuje mnoho, většina lidí se jich však bojí. Je to hlavně z toho důvodu, že ne každý se o pokojové rostliny umí starat. Většina lidí patří k těm, kteří nemají na zalévání čas, kteří ani nevědí, co rostlina potřebuje. Jsou to zkrátka takoví zahradníci-amatéři. Ovšem i tito zahradníci-amatéři touží po útulné domácnosti, do nichž živé květiny zkrátka patří.

Pro tyto zahradníky máme dobrou zprávu – existují i rostliny, o které se může starat naprostý laik. Jsou to převážně stálezelené rostliny, které ke svému životu nepotřebují skutečně nic.

Jaké to rostliny jsou?

Do této kategorie rostlin patří hlavně zamioculcas, což je rostlina, kterou znáte hlavně pod názvem „zazík“. Taky k těmto rostlinám patří i dracena, kterou koupíte nejlevněji v obchodních domech IKEA. Taky nepřehlédněte monsteru. Právě ta je předmětem tohoto článku – řekneme vám, co má ráda a jak často by se měla zalévat či kropit.

Jak se o monsteru starat?

Je ti skutečně rostlina, o kterou se může starat naprosto každý. Ke svému životu nic velice nepotřebuje – spokojí se na každém místě, ale nejvíce jí vyhovuje polostín. Pokud ji však dáte do rohu, taky se nic nestane. Moc se nemá ráda s přímým světlem, ale jestliže ji postavíte před okno se žaluziemi, snese to.

Zalévat by se měla jednou týdně, ale jestliže zapomenete, nic se nestane. Klidně ji zalévejte v intervalu týdne a půl. Co však doslova miluje, tak je kropení. Jelikož je monstera známá svými velkými listy, velice často se na ni uchycuje prach. Právě proto byste ji měli kropit – prach se automaticky smyje a monstera bude vypadat skutečně svěže.

You may also like...