Nábytek z palet – stylový, univerzální a praktický nábytek pro každého

Nábytek je velmi důležitou součástí našich domovů, pomáhá nám cítit se doma útulně a pohodlně. Mnoho lidí se tak proto čas od času rozhodne vyměnit svůj starý nábytek za nový. Někdy se ale může stát, že i když už jste byli snad ve všech prodejnách nábytku v širokém okolí a prohlédli jste desítky webových stránek, tak stále nemůžete najít „to pravé“. Co zkusit nábytek z palet?

Nábytek z palet je praktický, ale zároveň elegantní i originální. Hodí se do interiéru bytu či domu, na chatu, zahrádku i terasu. Můžete si ho nechat vyrobit i na zakázku, ale pokud jste manuálně trochu zruční, můžete si ho zkusit vyrobit i sami. Pokud o tom přemýšlíte, mohly by se vám hodit následující informace.

Rozmanitá nabídka palet

První otázkou a někdy zároveň i prvním problémem, který s výrobou vlastnoručního nábytku z palet souvisí, bývá, kde vlastně palety sehnat. Nejrychlejší a nejlevnější je pokusit se ve svém okolí najít výkupnu palet a zde pak strávit nějaký čas vybíráním těch nejvhodnějších kusů palet. Pro výrobu nábytku je nutné mít kvalitní a pevné palety. Ve výkupnách často najdete palety různých typů a velikostí. Dají se najít i palety atypické, které byly původně vytvořeny na základě speciálního přání zákazníka, právě ty mohou být velmi vhodné pro vytvoření originálního nábytku. Z palet se dá s trochou šikovnosti vyrobit takřka cokoli, křeslo, židle, stůl, sedačka, postel, poličky či věšák.

Výhody x nevýhody paletového nábytku

Kromě své univerzálnosti a poměrně snadné výroby má nábytek z palet i další výhody. Mezi ty hlavní patří zejména velké množství úložných prostor a také možnost snadné opravy. Není totiž žádný problém v případě potřeby některou část jednoduše nahradit. Naopak nevýhodou paletového nábytku je, že na něm snadno ulpívá prach a zároveň se poněkud hůře odstraňuje. Zároveň pokud plánujete umístit nábytek do interiéru, je vhodné ho ze spodních stran polepit filcovými nálepkami, které ochrání vaši podlahu před případným poškrábáním.

You may also like...