Nejatraktivnější česká pohoří, která navštěvujeme několikrát do roka

Nejatraktivnější česká pohoří, která navštěvujeme několikrát do roka

Nevíte, co dělat o víkendu? Máte před sebou volné dny a chcete je prožít na sto procent? Nechcete jen tak ležet na pohovce a sledovat seriály, které vám stejně nepřinesou zážitky, po kterých tak prahnete? V ideálním případě byste si měli sbalit kufry. Nemusíte však vyrážet rovnou za hranice, stačí navštívit atraktivní česká pohoří, která jsou navštěvovaná opravdu hodně. To ostatně svědčí o jejich kráse. Jaká pohoří máme na mysli?

Beskydy

Pravděpodobně nejatraktivnějším pohořím v České republice je pohoří jménem Beskydy. Právě toto pohoří nabízí nejen atraktivní turistické cíle, ale také velice atraktivní ubytování. Dokonce si můžete užít wellness v Beskydech, kde vám bude dopřán vytoužený odpočinek. 

Pokud bychom měli v Beskydech pomyslně ještě na malý okamžik zůstat, řekli bychom, že nejatraktivnějším cílem je Lysá hora, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Na samotný vrchol této hory vede rovnou několik cest, z nichž nejoblíbenější je Bezručův výplaz. Jedná se o cestu pojmenovanou po českém básníkovi, který tudy rád chodíval a inspiroval se do svých knih a básnických sbírek. 

Krkonoše

Samozřejmě bychom neměli zapomenout na Krkonoše, které jsou také velice navštěvovaným českým pohořím. Lidé se sem sjíždí především z toho důvodu, že chtějí zdolat nejvyšší vrchol České republiky, kterým je hora jménem Sněžka. Na vrchol vede několik tras, dokonce také lanovka, a tak si můžete sami určit, jestli se rozhodnete pro náročnou túru nebo pro snadný výjezd lanovkou na samotný vrchol. 

Kromě Sněžky se lidé vydávají i na zdejší Stezku korunami stromů, která přinese nejen krásný výhled, ale také řadu zajímavých informací.

Jeseníky

Dalším velice atraktivním cílem jsou Jeseníky, respektive Hrubý Jeseník, jehož nejvyšší horou je Praděd. Už jste tento vrchol zdolali nebo se na to teprve chystáte?

You may also like...