Několik triků, aby váš malý byt působil prostorněji

Nové, pohodlné a prostorné bydlení je snem každého člověka. Bohužel ne každý si může dovolit koupit nový velký dům či byt, a tak spoustu z nás byt, který si pořídí, musí před nastěhováním zrekonstruovat a zároveň se smířit s tím, že není tak prostorný, jak bychom si přáli. My vám dnes proto dnes přinášíme několik jednoduchých tipů a rad, jak docílit toho, aby váš malý byt působil na první pohled prostorněji a vzdušněji a zároveň, aby v něm byl dostatek potřebného úložného prostoru.

Chodba plná úložného prostoru

První věc, kterou je třeba při rekonstrukci a zařizování malého bytu udělat, je vše dobře promyslet. K našemu každodennímu životu totiž potřebujeme poměrně velké množství věcí a v malém bytě pro ně často není místo. Úložné prostory jsou tedy základ. Obecně se v malých bytech proto doporučuje využít co nejvíce chodbu a pomocí velkých vestavěných skříní až ke stropu v ní získat co nejvíce úložného prostoru. Vestavěné skříně se dají zároveň použít jako zrcadlo, což skvěle opticky prostor chodby zvětší a také zesvětlí. Mimochodem zvětšení prostoru pomocí zrcadel se doporučuje nejen v chodbě, ale také v koupelně.

Na co si dát pozor při výběru nábytku

Pokud je váš byt tvořen pouze jednou místností, ale vy byste měli raději jednotlivé prostory, tedy obývací část, kuchyňkou část a ložnici oddělené, není to žádný problém a vše se dá navíc provést velmi důmyslným způsobem. Oblíbené a praktické je především oddělení denní části od části noční pomocí stěny z polic. V současné době je na trhu velké množství různých posuvných policových skříní, které navíc prostor nejen skvěle oddělí, ale zároveň poskytují i množství odkládacích prostor. Dále mějte na paměti, že nábytek v malém bytě by neměl nikdy být příliš masivní a těžkopádný, velké obývací stěny do malého prostoru rozhodně nepatří. Obecně platí, že kromě zrcadel prostor opticky zvětší i použití světlých barev a sofistikované využití vzorů. Volte tedy podlahu, nábytek i stěny převážně v bílé barvě či jejích odstínech (javor, bříza, borovice).

Kouzlo podlahy a světel

Podlaze se vyplatí věnovat ještě větší pozornost, ke zvětšení prostoru bytu může podlaha přispět nejen vhodně zvolenou světlou barvou, ale také tím, že v celém bytě použijete pouze jednu souvislou podlahovou krytinu. Byt se tak bude zdá opticky mnohem větší, neboť podlaha bude navozovat dojem neohraničeného prostoru. Celkový dojem můžete dotvořit za pomoci kusového koberce. V neposlední řadě se v případě malých bytů vyplatí věnovat zvýšenou pozornost osvětlení. Vhodně zvolené a umístěné bodové osvětlení dokáže téměř zázraky.

You may also like...