Ocet v domácnosti

Ocet jako nejvěrnější pomocník v domácnosti. Jak pomáhá?

Každá žena ocení pomocníka v domácnosti, kterým je ocet. Mnohé ženy ani nevědí, že ho mohou použít i na něco jiného, než jen do salátů nebo do oblíbených pokrmů. Ocet je běžnou součástí naší kredence, proto ho využijme tak, jak si zaslouží. Kromě vaření je vhodný i na mnohé úklidy. Víte, s čím vším vám může pomoct?

Jestli nejste zastáncem umývání či uklízení s pomocí chemikálií, měli byst sáhnout po octu, což je zaručený pomocník, kterého si zamilujete. I když je jeho pach pronikavý, dokáže zatočit s jakýmkoliv problémem, který vám jde stěží odstranit. Pojďme si říct několik zajímavých tipů, díky kterým poznáme, že ocet je ten nejlepší přítel v domácnosti.

Zlikviduje vodní kámen

S vodním kamenem se setkáváme naprosto běžně, nejčastěji se vyskytuje ve varné konvici nebo taky v pračce. K jeho odstranění si většinou pořizujete mnohé chemické prostředky, jenže ani s nimi nedojde k dokonalému odstranění škodlivého vodního kamene. Pokud vás trápí vodní kámen ve vaší varné konvici, existuje fígl, díky kterému ho odstraníte. Stačí, když si do konvice nalijete trochu oleje a smícháte ho s vodou, kterou poté necháte vyvařit. Už během jednoho vyvaření dojde k perfektnímu odstranění vodního kamene ve varné konvici.

Ocet však zatočí i s vodním kamenem ve vaší pračce. Pokud potřebujete zničit vodní kámen v pračce, stačí, když roztok vody a octa v poměru 1:1 nalijete do bubnu pračky nebo do nádobky na aviváž či prací prášek. Už během jednoho vyprání dojde k perfektnímu vyčištění.

Ocet zatočí se šmouhami na oknech

Kromě toho, že ocet zatočí s vodním kamenem, zatočí taky se šmouhami na oknech. Stačí, když octovou vodu nastříkáte na okna a poté ji novinami nebo speciálním hadříkem na okna setřete. Dosáhnete dokonale čistých oken, kterých nedosáhne nikdo s chemickými prostředky.

Už jste to zkusili?

You may also like...