Test autosedačky

Podle jakých kritérií se testují autosedačky?

Mít své vlastní auto je dnes už takřka podmínkou – tedy hlavně tehdy, pokud máte práci dál od svého bydliště a pokud máte rodinu. Pokud máte svou vlastní rodinu, pak se vyplatí kupovat si vůz trochu bezpečnější a hlavně trochu prostornější. Kromě toho, jestli máte malé děti, je třeba mít auto vybavené taky autosedačkou, která samozřejmě není zrovna nejlevnější. Autosedačky jsou poměrně drahé, ale to jenom z toho důvodu, že je na nich hromada práce. Nároky na autosedačky jsou opravdu obrovské, proto se není čemu divit, když tu dlouho dřinu, kterou mají výrobci na svých bedrech, musí někdo zaplatit.

Pokud má být v bezpečí celá „posádka“ automobilu, pak je třeba mít na paměti, že k této bezpečnosti se pojí nejen zapásání, ale děti musí mít samozřejmě autosedačky. Jedná se o chránění dětí, není to jenom výmysl firem vyrábějící autosedačky. Pro firmy je výroba autosedaček poměrně nepříjemná, protože se opravdu musí projít náročnými zkouškami, než se může dát sedačka do výroby a následně do prodeje.

V České republice je autosedačka povinná a její povinnost se určuje dle výšky samotného dítěte. Samozřejmě je nutné dbát na to, aby jinou sedačku mělo batole a jinou školák. Pojďme se nyní podívat na to, co se vlastně musí splňovat, aby vůbec takové autosedačky byly součástí našeho vozu.

Testovací zařízení je záchrana!

Správná autosedačka, která vyjde do provozu, musí projít testovacím zařízením. Všechno nově vyrobené se může testovat zcela neomezeně. Na základě výsledků, které vyjdou po tomto testování, se produkt upraví podle norem a předpisů. Musí se splňovat všechny bezpečnostní normy, přes to vlak nejede.

Co se všechno testuje?

Autosedačka se netestuje jenom jako komplet, ale testují se zvlášť všechny komponenty sedačky a další zajímavosti s tím spojené. Musí se testovat sedačka v souvislosti s povětrnostními vlivy. Tato zkouška trvá asi nejdéle, a to klidně i několik let, kdy se sedačka upevní na střeše a opravdu roky  se sleduje, co se bude dít dál.

You may also like...