pohonné hmoty

Pohonné hmoty jsou aktuálně nejlevnější od minulého roku

Většina lidí jezdí každý den do práce ve svém vozidle. Přece jenom se jedná o pohodlnější možnost cestování, což je samozřejmě fakt, ale je nutné poznamenat, že to s sebou nese i mnoho nevýhod. Sice se nemusíme soustředit na to, jestli stihneme nebo nestihneme autobus, který nás vždy stoprocentně doveze do práce včas, ale na druhou stranu můžeme být nepozorný řidič a můžeme vrazit do někoho nebo jiný nezodpovědný řidič do nás může narazit do nás a nehoda je na světě. Přes toto riziko je však auto opravdu pohodlnou volbou mnoha z nás. Žijeme zkrátka v době, kdy je svět ovládaný na kliknutí a kdy rychlost je přesně to, co pokaždé vítězí, protože nám zkrátka ulehčuje život.

Ostatně největším problémem a největším náklady nejsou v konečném důsledku opravy, do nichž budeme muset jít tehdy, kdy se nám auto pokazí, ale jsou to většinou pohonné hmoty, které jsou zkrátka nezbytností, abychom vůbec mohli jet. V posledních letech jsme bohužel museli přijíždět na čerpací stanici vždy s větším množství peněz v kapse, protože jsme si už pomalu, ale jistě zvykali na to, že je bohužel nafta i benzin o něco dražší. Jenže nyní se takovému zvykání zamezí, protože už delší dobu se potýkáme s tím, že ceny pohonných hmot rapidně klesají. Je to zvláštní, protože ropy je čím dál méně a logicky by měly jít ceny nahoru, ovšem opak je pravdou a můžeme být za to rádi.

Jak moc se nás dotklo zlevňování?

Podle aktuálních statistik se jedná o nejlevnější pohonné hmoty od listopadu loňského roku. Průměrná cena benzinu Natural 95, kterou tankuje většina automobilů, klesla o dvacet haléřů, a tak se tedy většinou setkáváme s cenou něco málo přes třicet korun za litr. V poslední době se u většiny čerpacích stanic dočkáme dokonce i s menší částkou než je třicet korun za litr. Co se týče nafty, ta je samozřejmě levnější, její cena ale také klesla o dvacet pět haléřů. Aktuálně za litr nafty nezaplatíte více jak dvacet devět korun. Přesně takové kolísání cen sleduje společnost CCS, která tyto údaje také poskytla.

Co řidiče nejvíce zajímá, je to, kterému městu se mají s tankováním vyvarovat. Je to konkrétně Praha. Právě tam najdeme ceny sice klesající, přesto se ve velké míře pohybují přes třicet korun za litr.

You may also like...