Pokojovky, které vás dokážou uklidnit

Pokojovky, které vás dokážou uklidnit

Pokojové rostliny do svých domácností kupujeme převážně proto, že chceme, aby naše domácnost působila zabydleně, aby byla útulná a aby v ní byla vytvořena příjemná atmosféra. V současné době si můžeme vybírat, pro jakou konkrétní pokojovou rostlinu se rozhodneme. Můžeme se rozhodnout pro exotičtější variace, jako jsou strelicie, ale také můžeme zvolit stálezelené rostliny, které jsou dnes velmi moderní a oblíbené. Pokud se však nacházíte neustále ve stresu, doporučujeme vám investovat do takových pokojových rostlin, které vás uklidní. Že nevíte, jaké rostliny to dovedou? To vám prozradíme.

Jak již bylo zmíněno, pokojové rostliny si kupujeme především proto, že chceme vytvořit v domě příjemnou atmosféru. Pokud chcete navíc do domácnosti přinést klid a pohodu, máme pro vás pár tipů na pokojovky, které vás uklidní jen při pohledu na ně.

Begónie jako milovnice slunce

Jednou takovou pokojovou rostlinou je krásná begónie, která je nejen příjemná a klidná na pohled, ale může se někomu zároveň zdát lehce provokativní. Begónie kvete zejména bílými květy, má poměrně kořeněnou vůni a masité listy, které hned upoutají pozornost. Pokud se rozhodnete pro tuto rostlinu, potřebuje ke spokojenému životu vlhkou zeminu, tudíž zálivka je na denním pořádku.

Ostřice jako druh kvetoucí traviny

Jestli jste si mysleli, že okrasnou trávu můžete pěstovat jen doma na zahradě, zmýlili jste se. Okrasnou trávu, třeba jako je ostřice, můžete pěstovat i doma v interiéru. Ostřice jako taková je poměrně přizpůsobivá, nejlépe roste ve vlhké, neutrální, mírně kyselé půdě.

Znáte rostlinu jménem svícník?

Další nenáročnou pokojovou rostlinu je takzvaný svícník, který vás taktéž dokáže ihned uklidnit. Jedná se o rostlinu patřící do kategorie “podivné, přesto krásné pokojovky”, lze ji charakterizovat jako rostlinu na dlouhých stoncích se srdčitými, zelenými listy.

Pokud byste se s touto rostlinou chtěli setkat “ve volné přírodě”, museli byste zavítat do Natalu v Jižní Africe.

You may also like...