Při odeslání balíku na specifická místa je třeba znát pravidla

Při odeslání balíku na specifická místa je třeba znát pravidla

Potřebujete odeslat balík do vězení osobě do vazby nebo do výkonu trestu? V mnoha případech lidé dělají chybu a odesílají věci, které následně vězeňská služba zabavuje. Co je možné posílat a jak často?

Nárokový balík jednou za tři nebo šest měsíců

Balík, na který má každý vězeň nárok, se nazývá nárokový. Jedná se o balík, který se posílá poté, co je vězni vystaveno povolení, takzvaná balíčenka. Nárokový balík do vězení lze posílat jednou za tři měsíce v případě vazby, poté jednou za šest měsíců v případě odesílání do výkonu trestu. Tento balík do vězení přitom nesmí obsahovat některé věci. 

Kilový balík podle individuálních pravidel zařízení

Další možnost je kilový balík. Jedná se o možnost pravidelného zasílání časopisů, novin nebo knih. V balíku může být také dopisní papír. Kilovku některé věznice přijímají, jiné je kvůli jejich zneužívání pro posílání zakázaných věcí již byly nuceny zrušit. Zjistěte si, jak je na tom věznice, kam se chystáte balík poslat. 

Nikdy neposílejte finance a zakázané věci

V žádném z balíků se nesmí vyskytovat peníze. Ty je možné zaslat přímo věznici, uvede se pouze specifický symbol vězně, nebo jeho rodné číslo. Aktuální pravidla vždy poskytuje konkrétní věznice. Mezi zakázané věci, které do vězení nikdy neposílejte, se řadí alkohol, skleněné předměty, některé typy elektroniky, ale také ostré předměty, nože a zbraně, návykové látky, drogy a po domácku vyrobené potraviny. Místo toho raději zabalte trvanlivé potraviny nebo hygienické potřeby. 

Do vězení se také často posílá tabák nebo tabákové výrobky. Cigarety a další tabákové výrobky ale musí mít kolek z České republiky. V nárokovém balíku můžete poslat celkově pět kilo různých potřeb, kilovka může obsahovat pouze kilogram novin, časopisů a knih. Konkrétní pravidla se vždy dozvíte u služby ve věznici. 

You may also like...