Problémy trápící pěstitele orchidejí a jejich řešení

Problémy trápící pěstitele orchidejí a jejich řešení

Patříte k pěstitelům orchidejí? Pak určitě víte, že pěstování orchidejí není nic snadného. Orchideje toho vyžadují opravdu mnoho. Nejen, že mají speciální požadavky na místo, ale také mají speciální požadavky na květináče, v nichž jsou umístěny, nebo také se musí speciálně zalévat. Nezapomínejte je mimo jiné kropit, pokud k pěstitelům orchidejí patříte. Orchideje tedy nejsou nic pro začínající pěstitele pokojových rostlin, mnohem lépe uděláte, pokud budete pěstovat stálezelené rostliny. Vyhnete se problémům, které trápí pěstitele orchidejí.  

Orchideje totiž samy řeknou, když je něco v nepořádku, a to třeba tak, že začnou opadávat listy nebo že nebudou kvést. Tyto problémy trápí nejednoho pěstitele, proto přinášíme tipy na jejich řešení, případně důvody, proč se tyto problémy dějí.  

Když opadávají listy orchidejí 

Pěstujete orchideje, ale najednou začaly opadávat listy? Jelikož jsou listy opravdu velké a masivní, člověk si toho všimne na první pohled, že chybí. Proto nechcete dovolit, aby ztratila rostlina všechny své listy. Je to však naprosto běžné, to musí mít na paměti každý pěstitel pokojových orchidejí. Je to jakýsi koloběh jejich života, že ve chvíli, kdy raší nové listy, ztrácí se staré, které tak udělají místo na nové.  

Důvodem opadávajících listů však může být i špatná kvalita substrátu. Pokud listy chřadnou a poté opadnou, raději rostlinu přesaďte. Doporučujeme substrát pro orchideje, který koupíte v každém zahradnictví.  

Když orchideje nekvetou 

Dalším problémem může být to, že orchideje nekvetou. Pokud orchideje nekvetou, může být problém v nedostatku živin. Dostaňte do rostliny živiny, jinak se orchidej zakrní a přestane tvořit květy, jelikož na tvoření květů nemá energii. Vyplatí se tedy pravidelné přihnojování, rostlina se posléze rychle vzpamatuje.  

You may also like...