Proč brzdy vydávají nepříjemné zvuky?

Proč brzdy vydávají nepříjemné zvuky?

Když si člověk koupí automobil, musí počítat s tím, že do něj bude “vrážet” peníze, a to třeba tehdy, kdy se automobil pokazí. Je třeba si uvědomit, že automobil je jenom jeden stroj, který se neustále opotřebovává, když ho používáte. A jelikož je to stroj jako každý jiný a opotřebovává se, pak musíte očekávat, že se můžou vyskytnout poruchy, které vás mohou stát opravdu mnoho. Pokud patříte k řidičům, pak víte, že nejdůležitější ze všeho jsou brzdy. Brzdy však často dokážou potrápit.  

Mezi nejčastější závady na automobilech patří jednoznačně pískající nebo divné zvuky vydávající brzdy. Brzdy jsou opravdu nedílnou součástí vozidel a bez toho, aniž by byly v pořádku, nesmíme nesednout do auta a rozjet se. Pokud tedy brzdy pískají nebo vydávají jiné podivné zvuky, pak je někde problém.  

Jaké jsou nejčastější příčiny toho, že brzdy vydávají nepříjemné zvuky? 

  • Opotřebené brzdové destičky. To je jeden z nejčastějších důvodů, proč destičky pískají. Pískání je v tomto případě záměrné a má upozorňovat řidiče právě na to, že problém je v opotřebených brzdových destičkách. Doporučujeme je proto vyměnit v co nejkratší době.  
  • Zkorodované brzdové kotouče. To je druhý nejčastější důvod, proč brzdy vydávají nepříjemné zvuky. V tomto případě vám budou brzdy chrčet. Pakliže brzdy chrčí, pak jsou brzdové kotouče zkorodované. Je to naprosto běžná potíž, dochází k ní proto, že vlhkost přes noc padá na ocelový kotouč a on posléze zkoroduje. Opět je ideálním řešením výměna kotouče.  
  • Nedostatek lubrikace. To je také velice častá příčina toho, že vydávají brzdy divný zvuk. Mazání brzd je bohužel něco, na co řidiči a majitelé vozidel zapomínají. Pohyblivé, styčné body se musí mazat, plochy musí být v brzdách čisté, nezrezlé, namazané ideálně vazelínou. Většinou stačí jen brzdy namazat, není třeba většího zásahu.  

You may also like...