Proměňte domácnost s pomocí pokojových rostlin

Proměňte domácnost s pomocí pokojových rostlin

Jednou za čas každý člověk zatouží po změně své domácnosti. Domácnost zkrátka omrzí v takové podobě, v jaké je po dlouhých několik let. Pokud zrovna také potřebujete změnit svou domácnost, nemusíte znovu investovat do nábytku nebo nemusíte malovat. Stačí, když vyměníte pokojové rostliny nebo když budete investovat do nových pokojových rostlin, s nimiž budete mít pocit, že je domácnost zase jiná, jedinečná, výjimečná a moderní. Víte, s jakými rostlinami takového dojmu dosáhnete?

Pokud chcete změnit svou domácnosti pomocí pokojových rostlin, doporučujeme se zaměřit na takové rostliny, které mají neobvyklé listy, které mají zvláštní stonek a podivný tvar či podivné zbarvení. Mnohdy jsou různé květiny velmi pestře zbarvené, a právě ty jsou skvělou volbou, jelikož interiér rozjasní tak, jako nic jiného.

Tipy na konkrétní pokojové rostliny, které vám rozjasní domácnost, přinášíme.

Pohádková kalanchoe

Znáte pohádkovou kalanchoe? Jedná se o nádhernou květinu, které se taktéž přezdívá “magic ball”. O této rostlině se také říká, že snad pochází ze samotného Disneylandu. Na koncích květních stonků jsou krásné zelené hrozny podobající se lampionkům. Z těch trčí zvonkovité květy, které se zatahují zpět, když odkvétají. Kalanchoe je poměrně nenáročná, je nutné jen udržovat substrát stále vlhký.

Guzmánie plná barev

Další květina, která vám pomůže rozjasnit či změnit domácnost, je guzmánie, která je synonymem různobarevnosti. Je to rostlina plná zašpičatělých listenů, je plná barev a vytváří v domácnosti zajímavou, příjemnou atmosféru. Nejlépe se jí daří kupodivu v kuchyni, ke svému spokojenému životu potřebuje pravidelnou zálivku (ale mírnou), kromě toho potřebuje světlé stanoviště.

Exotická strelicie

Krásná a střapatá strelicie je další rostlina, která vám dokáže změnit domácnost svou barevností. Strelicii lze zakoupit i v řezané podobě, nejčastěji se váže do květin pro muže.

You may also like...