Sdílená ekonomika ve strojírenství jako budoucnost tohoto odvětví

Sdílená ekonomika ve strojírenství jako budoucnost tohoto odvětví

Sdílení věcí je dnes hitem. Setkáváme se se sdílenými koloběžkami, se sdílenými automobily nebo se sdílenými koly. Kdo by to byl ale řekl, že se sdílení dostane také do mnoha odvětví českého průmyslu. Aktuálně mluvíme zejména o sdíleném strojírenství, respektive o sdílené ekonomice ve strojírenství, která má být jakousi budoucností tohoto odvětví. Mimochodem, věděli jste, že ve strojírenství působí i firma MSC MetPro a.s., kde materiály prochází rovnou několika výrobními procesy, jako je ohraňování materiálů nebo rovnání materiálu?

Záchrana v době, kdy je zakázek méně

I když poslední čísla jsou poměrně pozitivní a i když je pravdou, že ve strojírenství nových zakázek opětovaně přibývá, řada strojírenských firem stále cítí, že to není ani zdaleka takové, jaké to bylo v době před úderem nového typu onemocnění. Sdílená ekonomika ve strojírenství by však mohla rapidně pomoct. 

V rámci ní by se jednodušeji nacházeli výrobní kapacity pro zakázky. Odpadlo by dřívější jednání nebo nákladný marketing. Zkrátka by se díky start-upům, jež vznikají, mohla strojní kapacita daleko efektivněji využívat a výrobci by tak mohli získávat nové zakázky. 

Start-upy budou digitálním tržištěm

Dalo by se říct, že start-upy, které aktuálně vznikají nebo které se už ukázaly světu, budou jakýmsi digitálním tržištěm strojírenských zakázek i výrobních kapacit. Je pravdou, že je to něco, co naprosto mění svět strojírenství, na druhou stranu je to obrovský krok kupředu a právem je označován za budoucnost českého strojírenství. 

Jak již bylo zmíněno, start-upy, které budou jakýmsi pomyslným digitálním tržištěm, mají řadu výhod. Odpadne nejen dlouhé jednání o zakázkách, ale také se uspoří nemalé peníze, které se obvykle vkládali do marketingu. Pokud jste lídrem strojírenské společnosti, vyzkoušíte to taky?

You may also like...