Sestava jednoduchých cviků inspirovaná japonským léčitelstvím a filozofií

Nejrůznější cvičení inspirovaná asijskou filozofií, uměním a léčitelstvím jsou poslední dobou velmi populární. Jedním z nich je i cvičení, jehož autorem je japonský léčitel Katsudzo Niši. Zjednodušeně lze říci, že jeho systém cviků v sobě kombinuje antické a staroegyptské léčitelství, čínské a tibetské praktiky a jógu.

Cvičte každé ráno

Jedním ze základních prvků je sestava cviků, která má pomoci k celkové obnově zdraví a lidského organismu. Jde o jednoduché cviky, které vám pomohou nejen zformovat vaši postavu, ale také vás nabijí pozitivní energií a vitalitou. Všeobecně se doporučuje vytvořit si z tohoto cvičení jakýsi každodenní ranní rituál. Cvičit byste měli pomalu, plynule a necítit žádnou nepříjemnou bolest. Zároveň je důležité nebrat sestavu pouze jako cvičení, ale jako určitý způsob relaxace pro vaši mysl. Celá sestava je složena ze sedmi cviků a nezabere více než patnáct minut času.

Cviky na zádech

První cvik začněte v lehu na zádech. Ruce upažte a nohy ohnuté v kolenou přitáhněte k hrudníku. Zhluboka se nadechněte, nohy otočte směrem doleva a snažte se jimi dotknout podlahy. V ten samý okamžik otočte hlavu směrem doprava. Na každou stranu cvik 4-5krát opakujte. Také druhý cvik je v pozici na zádech. Ruce volně položte vedle těla, pokrčte nohy a pomalu začněte zvedat záda z podlahy, až se do té doby, než se budete opírat jen o lopatky. V pozici vydržte několik sekund a poté spusťte pánev zpět na podlahu. Cvik proveďte 5krát.

Cviky na břiše

Třetí cvik je v pozici na břiše. Lehněte si s rukama nataženýma do vzpažení a napnutýma nohama mírně od sebe. Poté začněte pomalu současně zvedat jednu ruku a jednu nohu, vždy do kříže, tedy například pravou ruku a levou nohu. I čtvrtý cvik začíná v poloze na břiše, cílem je ale současné zvednutí obou rukou a nohou najednou. Pokud se vám to podaří, pokuste se pak pomalu dolní končetiny rozkmitat, jako kdybyste plavali kraula. Oba předchozí cviky by se měly opakovat zhruba 25krát na každou nohu.

Cviky v pozici na čtyřech

Pátý cvik začíná v kleku na čtyřech, s rukama i nohama položenýma na šířku ramen. Následně zvedněte a narovnejte jednu nohu a hmitejte s ní nahoru a dolů. Na každou stranu opakujte cvik 25krát. Šestý cvik vychází také z pozice na čtyřech. Koleno levé nohy se snažte přitáhnout k čelu, následně nohu narovnejte a zvedněte vzhůru. Cvik opakujte 10krát pravou i levou nohou. I poslední cvik vychází ze sedu na kolenou, kdy vaše tělo je vzpřímené a ruce volně splývají podél těla. Nadechněte se a pokuste v této pozici nahnout směrem dozadu a vydržet několik sekund. Cvik opakujte 5krát.

You may also like...