Nejlepší české sportovkyně

Seznam nejlepších českých sportovkyň

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké české sportovkyně se řadí k těm nejlepším? My nad tím přemýšleli a musíme říct, že vytvořit krátký seznam nejlepších českých sportovkyň byl opravdu oříšek. Kdybychom museli do seznamu dát každého, kdo vytvořil nějaký rekord či podal skvělý výkon, museli bychom do seznamu dát takřka kohokoli. Minimálně své vlastní rekordy sportovci překonávali. Podívejme se však na ty nejlepší sportovkyně, tedy pouze ženy, které se svými výkony zapsaly do české historie.

Věra Čáslavská

Když se řekne „Věra Čáslavská“, lidé si vybaví krásnou ženu, kterou miloval celý svět. Za svůj život toho dokázala mnoho. Vypíchnout je třeba samozřejmě sportovní úspěchy, a to konkrétně sedm zlatých medailí, které si přivezla z olympijských her. Zároveň byla Věra Čáslavská ženou, která pro mnohé lidi byla symbolem odvahy a vzdoru. Ona sama odvážně šla a vzdorovala totalitnímu režimu. Vykonávala to vědomě a na očích všech, vždyť vzpomeňme si například na Olympiádu v Mexiku, která se konala roku 1968. Právě ona sklopila zrak, když se hrála sovětská hymna.

Známá je také tím, že byla poradkyní prezidenta Václava Havla.

Barbora Špotáková

U této skvělé sportovkyně lze říct, že vyhrála vše, co mohla. Stala se nejen olympijskou šampionkou, ale také jednou vládla světu a také Evropě, a dokonce hned čtyřikrát ovládla celkové hodnocení Diamantové ligy. Barbora Špotáková je právem označována za nejlepší oštěpařku všech dob.

Martina Sáblíková

K nejlepším českým sportovkyním se také právem řadí Martina Sáblíková, která patří mezi rychlobruslařské hvězdy. Sama se stala symbolem tohoto sportu a má na svém kontě hned tři zlaté medaile, jednu stříbrnou medaili a také jeden bronz. Díky tomuto skóre se řadí mezi nejúspěšnější Češky v rámci zimních olympijských her. Co se týče titulů mistra světa, těch má dohromady neuvěřitelných šestnáct.

You may also like...