Lysá hora a její trasy

Sportujete v přírodě? Už jste se vydali na Lysou horu?

Milujete turistiku? Pokud ano, musíte navštívit Moravskoslezské Beskydy. Toto krásné pohoří rozprostírající se nejen na východní Moravě, ale také na Slovensku či na Ukrajině, je oblíbeným turistickým cílem. Tím nejatraktivnějším cílem v Moravskoslezských Beskydech je Lysá hora, kterou by měl za svůj život vyšlapat každý z nás. Jelikož se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, setkáte se zde každý den se stovkami turistů, kteří se chtějí kochat tou krásou, která čeká na samotném vrcholu. Někteří vyjdou 1 323 metrů po vlastních nohách, jiní volí koloběžky či případně kola. Otázkou je, jaký způsob je pohodlnější či snazší.

Dalo by se říct, že během zimy a blátivého podzimu se vyplatí Lysou horu zdolat po svých. Přece jen je terén nebezpečnější, méně udržovaný a pro kolo nevhodný. Pokud se vydáte pěšky na Lysou horu, doporučujeme zvolit Bezručův výplaz, který je tou nejoblíbenější trasou nabízející nádherný výhled na krajinu a přírodu kolem.

Během jara a léta neváhejte a zvolit jízdu na kole, která je považována za větší adrenalin.

Jakou trasu si zvolíte?

I na kole si můžete vybírat hned z několika tras. Záleží na tom, v jakém stavu se nachází vaše kolo a jestli jste zdatným či méně zdatným cyklistou. Pro majitele horských kol se doporučuje volit terén, který je neupravený, který vede krásnou přírodou. Na vrchol Lysé hory se po takovém terénu můžete vydat například z Malenovic.

Člověk by řekl, že neupravený terén je pro cyklistu náročnější, ale opak je pravdou. Jestli se rozhodnete vydat se po asfaltové trase vedoucí z Papežova, připravte se na osm a půl kilometru strmé jízdy na kole, která dá každému zabrat.

V obou případech platí, že je nutné mít dobře zřízené kolo a dobře fungující brzdy. Chrániče a přilba jsou nutnosti.

Pokud kolo nemáte, můžete využít nabídky rekreačního centra Sepetná a zapůjčit si horské kolo i s přilbou a potřebnou výbavou.

Dopřejte si po zdolání Lysé hory odpočinek

Abyste nejezdili domů uřícení a unavení, doporučujeme se ubytovat v rekreačním centru Sepetná, kde vám bude nabídnuta nejen skvělá kuchyně, ale také zde můžete využít wellness služeb, díky kterým si dopřejete zasloužený odpočinek. Možnost ubytování je opravdu široká, můžete využít penzion Sluníčko, hotel Sepetná nebo chatu či bungalov.

You may also like...