Podlaha na terasu

Terasa si zaslouží hezkou podlahu!

Chcete si zvětšit obytný prostor? Využijte balkon nebo terasu. Abyste tu však mohli trávit příjemné chvíle, potřebujete víc než jen pohodlné židle nebo rostliny v nádobách. I kvalitní podlahu! To, jak se budete na terase cítit, do značné míry ovlivňuje i výběr podlahové krytiny, kterou na terasu položíme. Nejčastěji se na terasách setkáváme s dlažbou.

Než začneme podlahu vybírat, především si ujasněme následující. Je terasa zastřešená, či otevřená? Fouká do ní vítr? Nebo je naopak na slunečné straně? Bude si na ní hrát dítě, nebo tam budeme především popíjet s přáteli a grilovat? Když si odpovíte na tyto otázky a pečlivě projdete nabídku všech typů materiálů, které jsou pro terasy určeny, neměli byste při výběru udělat chybu. V podstatě máte několik možností. Můžete použít klasické velkoformátové dlaždice, beton, přírodní kámen nebo zámkovou dlažbu. Velmi často lidé volí velkoformátové keramické dlaždice. To má své výhody, ale také značná úskalí. Hlavní výhodou keramických dlaždic je jejich velice snadná pokládka a údržba. Na terasách je velmi žádaná také zámková dlažba, a to díky jejím širokým možnostem využití. Se zámkovou dlažbou můžete vydláždit nejen terasu, ale i chodník, příjezdovou cestu nebo parkovací plochu. Své zastánce mají i betonové dlaždice, které najdou uplatnění nejen na terase, ale třeba i u bazénu.

Moderní betonové dlaždice jsou vyráběny v mnoha barevných odstínech, a dokonce i tvarech, takže si snadno můžete vybrat přesně to, co se bude na vaši terasu nejvíce hodit. Barvu dlažby vybírejte nejen podle svého vkusu, ale také podle orientace terasy. Tmavá barva přitahuje sluníčko, a pokud máte terasu na jižní straně, bude vám na ní horko. Na druhé straně příliš světlá barva bude za jasného počasí nepříjemná pro oči. Velmi důležité také je, aby dlažba neklouzala, odolala mrazivému počasí a vydržela tíhu sněhu.

You may also like...