Rady v domácnosti

Tipy, triky a rady, které ocení každá žena v domácnosti

V každé domácnosti jde vždy poznat, že v ní žije žena. Domácnost je totiž perfektně uklizená, prach je poutírán stejně jako podlaha je vysátá. Ženy si zakládají na tom, aby jejich domácnost byla skutečně čistá, protože pokud není, necítí se v ní příjemně. Jestli i vy patříte do skupiny těchto žen, rozhodli jsme se vám pomoct. Vyzkoušeli jsme několik skvělých triků, které vám při úklidu pomohou. Velké plus je to, že k tomu nebudete potřebovat žádný chemický prostředek!

Pokud pravidelně brouzdáte na internetu, možná jste už na pár takových fíglů narazili, ale báli jste se je vyzkoušet. My jsme je vyzkoušeli za vás, proto je nyní můžete vyzkoušet taky. Pomůžeme vám, jak vyzrát nad špinavými spáry nebo jak se zbavit pachu v pračce.

Jak vyzrát nad špinavými spáry?

Špinavé spáry nás většinou trápí především v koupelně. Právě koupelna nejvíce trpí plísněmi, protože se v ní neustále vyskytuje vlhko. Pokud jste nešťastní ze špinavých spárů, měli byste sáhnout po obyčejné Pepsi nebo po Coca-Cole. Právě Coca-Cola nebo sladká Pepsi je skvělý pomocník při boji proti špinavým spárům. Stačí, když sladký lepkavý nápoj nalijete do rozprašovače a následně nápoj nastříkáte na postižená místa.

Nechte chvilku působit a poté ji otřete hadříkem.

Jak zamávat se zápachem pračky?

Co se týče pračky, je naprosto běžné, že jednoho dne začne zapáchat. Může za to buď špinavý filtr, nebo naopak vodní kámen, který se usazuje v bubnu pračky. Ať už za to koneckonců může cokoliv, je nutné se takového problému zbavit. Ideální je, když si připravíte octový roztok, tedy ocet a vodu v poměru 1:1, a nalijete ji do přihrádky pro aviváž. Nechte volně běžet pračku a se zápachem je konec.

Octová voda pomáhá nejen v tomto případě, ale je taky skvělá při umývání oken. Ocet totiž nezanechává šmouhy. Kromě toho se okna budou krásně lesknout. Podobně se bude lesknout i srst psa, pokud ho polijete octovým roztokem.

You may also like...