V čem chybujeme při práci se zahradní sekačkou?

V čem chybujeme při práci se zahradní sekačkou?

Zahradní sekačka má své stanoviště v zahradní kůlně jako většina zahradní techniky. Popadáme ji za rukojeť vždy, když tráva začíná sahat po kotníky. A během podzimu je právě sekání trávy tou poslední činností, kterou před napadnutím sněhu děláme. Bohužel se i při této práci, která se může zdát lidem naprosto běžná, se můžeme dopustit mnoha chyb, které vedou k brzkému pořízení nového stroje. Jsou totiž věci, které zahradní sekačce zrovna dvakrát nesvědčí a je velká škoda, že si je mnozí neuvědomují. 

Nulová údržba sekačky

Stejně jako každý jiný stroj, i zahradní sekačka vyžaduje pravidelnou péči. Pokud se nebudete o sekačku starat, bohužel ji budete muset vyměňovat jednou za sezonu. V ideálním případě ji proto alespoň dvakrát během sezony zkontrolujte, vyčistěte filtr a vyměňte vodu. Rozhodně se nespoléhejte jenom na to, co vám řekne prodejce. Ne všichni prodejci opravdu vědí, co daný typ sekačky potřebuje a co naopak není třeba. 

Pokud se budete o sekačku starat, i kdyby mělo dojít k reklamaci během záruční lhůty, nebude problém ji uznat. Vyhnete se tedy možným nákladům, které by plynuly z možné opravy tohoto zahradního stroje.

Žádné naklánění na bok

Když máte pocit, že má sekačka ve své spodní části velké množství trávy, máte tendenci ji jistě otáčet na bok, abyste se do spodní části lépe dostali a mohli ji vymést pomocí metličky. Jenže pokud jste majitelem benzínové sekačky, naklánění stroje na bok ho velkou měrou poškozuje. Tedy, neplatí to u všech typů, ale raději to neriskujte. 

Končetiny se pletou, kam nemají

I když se může zdát, že je sekání trávy poměrně jednoduchá a bezpečná činnost, není tomu tak. Stále se lidé dopouští jedné chyby, a sice že nedávají pozor na své končetiny a že jim bezpečnost práce nic neříká. I když jste na své zahradě, i na ní musíte dodržovat zásady o bezpečnosti. 

Proto kromě toho, že budete snažit držet dál vaše končetiny, je dobré sekat v pevné obuvi a rozhodně ne v kraťasech. Kdyby náhodou mělo dojít ke kontaktu s noži, ať neriskujete horší zranění.

You may also like...