Vyberte si správnou dřevostavbu. Roli hraje vzhled i technologická výstavba

Moderní dřevostavby, ať už mluvíme o dřevěných roubenkách nebo kanadských srubech, si našly své místo v srdcích mnoha Čechů. Kromě velmi elegantního a přirozeného vzhledu jim učarovala cena, kterou za tento typ obydlí zaplatí. Nejen, že cena je daleko nižší než u zděných domků, ale také je doba výstavby daleko kratší. Odhaduje se, že příbytek ze dřeva je postaven už během půl roku, což (v případě zděného domu) odpovídá teprve položením základů. 

Jestliže i vám učarovala dřevostavba, nabízí se otázka, jak si tu správnou vybrat. Roli hrají v tomto případě dvě věci, a sice design, respektive vzhled a technologická výstavba domu. 

Už máte pozemek, na kterém bude dům stát?

Samozřejmě tím vůbec prvním krokem, který je třeba podniknout, je najít správný pozemek, na kterém bude dům stát. I ten má vliv na následném rozhodování se, jakým způsobem bude stavba probíhat. Technologií výstavby dnes existuje rovnou několik. Nejoblíbenější je sendvičová výstavba, ovšem stále více a více lidí se přiklání ke klasickým roubenkám, jelikož se uchylují z měst na venkov, kam tento typ obydlí perfektně zapadá. 

Při výběru technologie pamatujte na to, že právě tento proces má největší vliv na dobu trvání výstavby. Zatímco sendvičové stavby jsou hotové během pár měsíců, v případě roubenek bude doba výstavby o něco delší. O době výstavby však vždy informuje dodavatel, kterého oslovíte. Budete tak vědět, s čím můžete počítat. 

Vyberte si správného dodavatele

Pokud budete mít jasno v tom, jaký typ dřevostavby si chcete nechat postavit, jestliže budete mít zakoupený i pozemek, není proč otálet. Stačí si následně vybrat tu správnou firmu, která vám vysněný příbytek postaví. Mělo by se jednat o zkušenou společnost, na kterou je spolehnutí a jež bude brát v potaz veškeré vaše tužby a přání. 

You may also like...