Výhody a nevýhody latexových matrací

Výhody a nevýhody latexových matrací

Skvělé ortopedické vlastnosti, vynikající opora během spánku a hypoalergenní materiál. Není divu, že latexová matrace si našla cestu do mnoha ložnic. Přesto ale nejsou vhodné pro každého. Podívejte se, jaké mají latexové matrace výhody a nevýhody.

Výhody latexových matrací

Latexové matrace mají vynikající ortopedické vlastnosti spolu s bodovou elasticitou, díky čemuž se dokonale přizpůsobí tvaru těla. V jakékoliv pozici vám tak poskytnou maximální komfort.

Kvalitní latexové matrace mají základ z přírodního kaučuku. Ten je lehký, vzdušný a také prodyšný. V matraci se nedrží roztoči ani jiné mikroorganismy, takže je vhodná i pro alergiky, a díky přírodnímu materiálu je zcela zdravotně nezávadná.

Oproti jiným matracím jsou ty latexové tvarově stálé. Jejich životnost se pohybuje okolo dvaceti let. Pro srovnání – průměrná životnost klasických matrací je okolo čtyř až sedmi let.

V matraci musí cirkulovat vzduch, aby se mohla odvětrávat vlhkost. To latexová pěna splňuje na jedničku. Během horkých letních nocí vás bude ochlazovat, zatímco v zimě udrží příjemnou teplotu. Je tedy vhodná do jakéhokoliv ročního období.

Nevýhody latexových matrací

Latexové matrace jsou především měkčí, takže pokud na spaní preferujete tvrdší povrch, nemusí vám vyhovovat. Tato nevýhoda se dá zčásti kompenzovat kombinací latexové pěny s jinými materiály, například studenou pěnou, kokosovými vlákny a podobně. Složení nicméně věnujte velkou pozornost.

Další nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, latexové matrace patří k těm dražším. Na druhou stranu, jak už bylo řečeno, se tak snadno neproleží a její životnost je opravdu dlouhá, pokud investujete do kvalitního kousku. V neposlední řadě je latexová matrace těžší než jiné, což může být problém při manipulaci. Díky hmotnosti ale na druhou stranu můžete poznat, jak je matrace kvalitní – čím je těžší, tím lépe pro vás.

You may also like...