Vyšperkujte vchodové dveře. Jak na to?

Vyšperkujte vchodové dveře. Jak na to? 

Dveře jsou vstupní branou do domu a měly by podle toho vypadat. Bytelné, robustní, bezpečné, ale zároveň designové a plně funkční. Výběr je ale složitý, v bohaté nabídce je těžké se zorientovat a bez kompromisů to nepůjde.  

Mimo dění  

Sedací souprava, kuchyňská linka, koberec a designové baterie v koupelně, televize s co největší úhlopříčkou a nápadné tapety na stěnách. Vchodové dveře stojí až na okraji zájmu a nikdo jim nevěnuje pozornost. Hlavně, aby plnily svou funkci. Proč do nich investovat a pídit se po detailech, když je to jen deska a klika nebo koule? Nebuďte krátkozrací a prověřte, co všechno se dá na dveřích změnit a upravit, aby nebyly v domě jen do počtu.  

V hlavní roli cena  

V domě je toho tolik co zařídit a nakoupit, že se investice do vchodových dveří může zdát nadbytečná. Opak je pravdou. Nepočítejte ale s tím, že se vejdete do deseti tisíc korun, za kvalitu a bezpečí se zkrátka platí. Nezřídka i pětinásobek. Takové dveře už vám ale vydrží i několik desítek let a rozhodně se na nich nepodepíše zub času nebo je nepřekoná zvědavý zloděj. Záleží na vašich preferencích. Stát se nemusí vůbec nic a padesáti tisíc za vchodové dveře budete litovat, na druhou vás můžou ochránit před požárem, loupeží i únikem tepla.  

Důležité parametry  

Každý se rozhoduje podle něčeho jiného, ale jsou tři kategorie, které není radno ošidit.  

Design  

Může se to zdát povrchní, ale není tomu tak. Každý den projdete vchodovými dveřmi několikrát. A tak je důležité, aby se vám líbily, aby se s nimi dobře manipulovalo, aby seděly k domu a nerušily na pohled, abyste na si je vybrali i za deset let. Vybírat můžete mezi plastem, dřevem, hliníkem, z různých barev, rozměrů a prosklení.  

Bezpečnost  

Většina zlodějů se do domu vkrádá skrz vchodové dveře, a tak není bezpečnostní pojistka nebo celý systém na škodu. Má to ale jednu nevýhodu. Cena je podstatně vyšší a design značně omezený. Záleží, jaké je okolí vašeho bydliště a vaše ochota dělat ústupky.  

Montáž  

Možná stavíte svépomocí, ale instalace vchodových dveří vyžaduje odborné očko. Vždy je lepší připlatit si nechat profesionály, aby odvedli svou práci. Nejen kvůli záruce, ale i preciznímu provedení.  

You may also like...