Zařízení bytu

Zařizování bytu provázejí i mýty, vyhněte se jim

Jakmile přistoupíme k zařizování nového bydlení, začnou se současně také vynořovat různé fámy a mýty. Ty začnou stavět bariéry a bránit vám zařídit si interiér podle svého gusta. Pár rozšířených mýtů o zařizovacích předmětech, nábytku, různých materiálech i doplňcích nyní vyvrátíme. Mnohé předsudky kolující o zvolených dekoracích a interiérovém vybavení jsou falešné. Je třeba pochopit pojmy a vlastnosti materiálů.

Lakovaný nábytek se těžce udržuje kvůli prachu

Některé povrchy prach snad doslova magneticky přitahují, ale na jiných je prach vidět jen stěží. Problém s nadměrným usazováním prachu byl problémem prvního vyrobeného lakovaného nábytku na trhu. Kromě zmíněného prachu byly na jeho povrchu nadměrně vidět otisky prstů. Od té doby se tento mýtus šíří jako lavina.

Technologie výroby pokročila a je mnohem dál. Při lakování současně probíhá proces, kterým je lakovaný nábytek zároveň zbavený elektrického náboje a má antistatickou vrstvu. Eliminuje usazování prachu i otisky prstů.

Lesklý povrch neopravíte

Žádný lesklý materiál dlouho neodolá každodennímu namáhání a odírání ostrými předměty. Akrylátové povrchy lze opravit ihned po vzniku poškození, speciální opravnou sadou. K ochraně materiálů slouží i antistatické úklidové spreje, které vytváří na povrchu tenkou ochrannou vrstvu zabraňujících tvorbě škrábanců.

Pískované sklo prostě nevyčistíte

Pískované sklo se často dává do sprchových koutů, protože na něm nejsou vidět kapky zaschlé chlorované vody. V současnosti jde o módní trend. Ve velké ploše opravdu velmi dobře vynikne. Při čistění vám naskočí z drsného materiálu husí kůže a nervy budete mít na pochodu, nejde to zrovna jednoduše a snadno.

Řešením je nový styl ošetření. Po něm vám bude upravené sklo dělat radost svým vzhledem i snadnou údržbou. Ošetření plochy nanotechnologií, která na pískovaném dekoru vytvoří krásnou ochrannou vrstvu a nedovolí mu zanášení nečistotami a prachem. Nanotechnologie sklo ochrání také před mechanickým oděrem a poškozením.

Hrana dveří má být ostrá a ne hladká a zaoblená

Všechny oblé tvary a zakulacené křivky v našem interiéru jsou novým trendem. Jsou krásné na pohled, příjemné na dotek, velmi praktické, snadno se udržují, čistí a snižují riziko možnosti poranění. Kvalitní odolné a pěkné interiérové dveře s oblými hranami už není problém sehnat. Nové technologie umožňují už i ohýbání laminátových povrchů.

Okna zamknout prostě nejdou

Zvolte pro bezpečnost dětí a ochranu před zloději speciální kličky oken, které jdou velmi pohodlně zamknout. Okna od výrobce bez bezpečnostního kování lze jednoduše vyměnit. Trvá to jen chvilku a nestojí to moc peněz.

Skleněně dveře jsou nebezpečné a to hlavně pro děti

Sklo prostě použijte kalené a bezpečnostní, vysoce mechanicky odolné, snášející velké údery do celé plochy. Stejný typ skla se používá jako čelní sklo do aut a mantinely hokejových stadionů. Při rozbití střepy z kaleného skla nezraní. Jsou tupoúhlé a nejsou ostré.

Prahy zamezí pod dveřmi průvanu a hluku

Bezbariérové bydlení je ale lehké a vzdušné. Bezbariérový prvek vhodný třeba pro rodiny s dětmi v podobě absence prahu u všech interiérových dveří je velkým přínosem. I takové dveře bez prahu dovedou dostatečně izolovat tepelně i zvukově. Izolaci zajistí mechanický práh jako stabilní skrytá součást dveří. Při zavření dveří dochází k automatickému vysunutí a utěsní i tu milimetrovou mezeru vzniklou mezi podlahou a dveřmi.

Pojem Eko kůže jako jasný nesmysl

Pojem Eko kůže nepochází z ekologicky chovaného dobytka. Je to synteticky vyrobený materiál v podobě koženky. Vznikne semletím zbytků kůže, u kterých se na závěr sjednotí barva. Kůže je pak nalepena na tkanou látku nebo úplet. Materiál není odolný vůči mechanickému poškození a také oděru. Kožená sedačka musí být z pravé kůže. Ptejte se také, zda byla pravá kůže použita opravdu na všech částech dané sedačky.

Tvrdá sedačka stoprocentně změkne

Kolikrát už jsme tuto větu slyšeli. Když je sedačka příliš tuhá, nepohodlná nebo dokonce vrže, opravdu se nepoddá. Zde se nejedná o mýtus. Kvalitní sedačka prostě určitě nevrže a je pohodlná hned od začátku. Špatná ergonomie často způsobí problémy s krční páteří a bolesti zad.

You may also like...