Zkrášlení terasy

Zkrášlujeme terasu

Terasa představuje ideální místo, kde si můžeme posedět s vínem nebo knížkou, schrupnout si v houpací síti, pozvat kamarády na parádní grilovačku nebo nechat děti hrát si v bezpečné vzdálenosti, nám stále na dohled. Základem terasy je podlaha, musí nejen lahodit oku, ale hlavně být funkční a bezpečná.

Každý rok je to stejné. Vysvitne první jarní slunce a máme pocit, že v domě není k vydržení. Táhne nás to ven, na terasu. Terasy jsou dnes běžnou součástí všech nových i straších rodinných domů. Při jejich stavbě či rekonstrukci je ze všeho nejdůležitější výběr vhodné podlahy. Když se podaří, máme vystaráno na řadu let a můžeme se věnovat už jen tomu, aby terasa měla pěkný nábytek a zeleň. Ale když je podlaha nevhodná, květiny ani luxusní designové kousky nám pohodlí nevytvoří. Možností je mnoho, od přírodního kamene přes dlažbu až po umělé materiály.

Nemusíme se jich bát, právě na terasu se hodí. K ošklivým levným plastům mají opravdu hodně daleko. Klasickým řešením je ale dlažba. Vybírat se dá mezi zámkovou dlažbou, pod níž si nemusíme představovat jen nudné šedivé plochy u supermarketů. Tento typ dlažby má dnes mnoho podob, mnohé napodobují styl oprýskaných starých chodníků a podobně. Nebo můžeme zvolit klasickou dlažbu keramickou či betonovou. Tady je nabídka doslova nepřeberná. Řídit se musíme nejen barvou a vzorem, který se nám líbí, ale především tím, zda je mrazuvzdorná, protiskluzová a zda se dobře čistí. Nezapomínejme, že ji vybíráme na terasu, tedy na místo, které je vystaveno dešti, větru a sněhu. I když jde o terasu zastřešenou, pořád je to venkovní prostředí, kde panuje neustála změna počasí.

You may also like...