pád

Zprvu děsivý pád s dobrým koncem

Halové mistrovství Evropy v Bělehradu pro Český tým nezačal úplně nejlépe.  Hořkou příchuť měl start pro Denisu Rosolovu. Halová evropská šampionka z roku 2011 po kontaktu se soupeřkou tvrdě upadla a z haly byla odnesena na nosítkách.

Naneštěstí se naší České atletce nestalo nic vážného, je pouze potlučená a bolí ji hlava, hrudník a břicho. Novinářům to tlumočila mluvčí Českého atletického svazu Karolína Farská. Lékař atletické reprezentace Jiří Neumann požadoval po prvotním vyšetření ještě v Kombank aréně kompletní zdravotní testy Halová mistryně Evropy z Paříže tak odjela z haly rovnou do nemocnice. Tam lékaři při rentgenu neodhalili žádné zlomeniny, vnitřní zranění ani poškození plic. Dobře dopadly i následné neurochirurgické testy a vyšetření krční páteře.

Rosolová upadla těsně za cílem prvního kola. Při seběhu závodnic k vnitřní dráze se ujala těsného vedení, jenomže FloriaGueiová z Francie ji natlačila lokty k mantinelu, kde ji zezadu nechtěně podkopla Irka PhilHealyová. Rosolová tvrdě upadla a narazila mimo jiné i do krabice, která je součástí měřícího zařízení. Ještě na ploše ji lékaři ošetřili, nasadili krční límec a odnesli na nosítkách. Opakovala se tak tři roky stará situace, kdy Rosolová v Sopotech na halovém mistrovství světa běžela v semifinále na postup, jenže zhruba 50 metrů před cílem ji podkopla Nizozemka LisanneDeWitteová a česká atletka se poroučela k zemi. Tehdy si odnesla krvavé šrámy na loktu, koleně a na boku a měla prasklou čéšku, což se zjistilo až později.

You may also like...