4 důvody, proč byste si měli najmout personální agenturu

4 důvody, proč byste si měli najmout personální agenturu

Věděli jste, že zaměstnavatelé ztrácí hledáním zaměstnanců obrovské množství času? A jak se ve světě byznysu říká – čas jsou peníze. Čili ve chvíli, kdy sami řešíte nábor nových zaměstnanců balancujete na hraně toho, jestli firma bude v zisku nebo ve ztrátě. A navíc si ještě ani nejste jistí tím, jestli adept o práci má skutečně ty vlastnosti, které od něj vyžadujete a které potřebujete. Naštěstí do hry vstupuje personální agentura, která podává pomocnou ruku. 

Vytvoření inzerátu bez starostí

Kupříkladu nemusíte ztrácet nervy tím, že budete tvořit nějaký inzerát. A možná takový, který byste sami svépomocí nenapsali tak efektivně a dobře. Už u samotného inzerátu je klíčové, aby splňoval nějaké náležitosti. Přece jenom to, co je v něm napsané, přiláká nebo na druhou stranu odradí. 

Z posledních statistik vyplývá, že více jak 85 % pracovních (a nejen pracovních) inzerátů, které byly napsány, byly vytvořeny špatně. Tím, že si najmete služby personální agentury zlepšíte tyto statistiky.

Větší záběr pracovního trhu

Stejně jako realitní makléři mají k dispozici takzvané podpultové nemovitosti, mají větší záběr i personální agentury. Proto tím, když využijete jejich služby, budete moct zasáhnout svými inzeráty daleko větší množství pracovní síly. Nezaregistrujete se jenom do jedné databáze, ale budete moct oslovit uchazeče o práci v řadě dalších databázích. 

Stop hledání zaměstnanců

Jak již bylo zmíněno, tím, že ztrácíte až příliš mnoho času hledáním odpovídajících zaměstnanců, balancujete na pomyslném laně toho, jestli budete v zisku nebo ve ztrátě. Proto to nechejte na ostatních a překleňte se na tu stranu toho úspěchu. 

Využijte zkušenosti jiných

Tím, že využijete služby personální agentury budete moct čerpat z jejích zkušeností. A ty bezesporu nejsou malé nebo úzké. V této fázi jsou zkušenosti podstatně větší a rozsáhlejší, než byste čekali. A to vám může přinést do týmu daleko větší a lepší parťáky, než jaké jste si ani nevysnili. 

You may also like...