Gumaky

Gumáky pro deštivá rána jsou stále „in“!

Jaro s sebou nepřináší pouze slunečné počasí, ale také i déšť. Vždyť převážně na jaře a na podzim se s námi setkávají pochmurné dny plné kapiček vody. Není moc příjemné kráčet ulicemi plnými kaluží, a to zejména tehdy, máte-li nevhodnou obuv. Teenageři nedají dopustit na své tenisky a botasky, ale hlavně tehdy, kdy mají plátěné tenisky značky Converse jistě litují, že si takové boty nazuli. Voda (především špinavá voda) nepříjemně prosákne přes obuv a najednou si pěkně zaděláváte na angínu. Studené nohy jsou přeci v chladnějších dnech velké nebezpečí. U Conversek navíc dosáhnete pouze velmi špinavých bot, což vám za to jistě nestojí.

Dobře neudělají ani ti, kteří zvolí úplně letní či jarní obuv, a to třeba baleríny. Ženám většinou při chození voda doslova naskáče do bot sama a následné studené nohy jsou velkým problémem zejména pro ty, kteří mají slabou imunitu. Při deštných dnech neudělají chybu ti, kteří zvolí například polobotky nebo vyšší boty s gumou na bocích. Samozřejmě nejlépe učiní ti, kteří nazují oblíbené gumáky.

Gumáky v obchodech naleznete v nejrůznějších barevných kombinacích a s jejich koupí neuděláte chybu. Myslete na to, že se musíte zaměřit především na takové druhy, které jsou opravdu vkusné, nevolte jednobarevné klasiky. Nyní hrají s módou karty převážně ty vzorované typy. Vedou především puntíky, leopardí vzory, dále proužky nebo květiny. Vyhněte se ale malým postavičkám na této obuvi – chcete působit stylově, ne dětsky. Pokud ovšem zvolíte jednobarevné kousky, neuděláte chybu zejména s barvami jako je černá nebo hnědá. Gumáky výrazných fosforových barev doslova hoďte do koše.

Tato obuv je ta nejvhodnější do deštivých rán. I když se mnoha lidem může zdát, že se do práce nehodí, tak si vždy mohou do tašky vzít oblíbenou vhodnější boty na přezutí. Jedná se o drobný detail, který se jen musíte naučit používat. Vzít si gumáky a něco na přezutí je mnohem lepší alternativa, než abyste se plahočili se studenými nohami v práci celý den a pak chytli pěknou chřipku.

You may also like...