joga

I jóga je sport!

Jelikož se pomalu, ale jistě blíží horké letní měsíce, měli bychom začít něco dělat se svou postavou. Přejídaní se sladkostmi je sice vysoce návyková věc, ale hezké postavě to opravdu neprospívá, naopak škodí. Pokud běh není pro vás, pilates je hodně náročným řešením problému s přebytečnými kily a nezaujal vás ani jiný kolektivní sport například tenis nebo badminton, asi si musíte hledat pomoc jinde. Možnou alternativou může být například online trenér, jenže ten vás pěkně zmorduje, o tom není sporu. Tudíž se rozhled zúžil na jednoduchá, spíše nenáročná, ale na druhou stranu zase velmi efektivní cvičení. Mezi takové se řadí například jóga.

Jóga by se prvně mohla zdát jako cvičení, které má zvláštní velmi náročné pozice. Možná si ze začátku budete myslet, že tento typ cvičení nemůžete zvládnout, ale jedná se opravdu jen o první moment, který je opravdu jen klamný. Chce to cvik. Díky pravidelnému cvičení jógy se postupně, po malých krůčcích, dostanete k těm nejtěžším polohám, jež pro vás ale tou dobou budou už opravdu jednoduché.

Není to jen pomocník při hubnutí

Jóga je sport, který opět pomáhá zhubnout, a to velice efektivně. Musíte k tomu ale dodržovat pitný režim a pravidelnou stravu. Tři pravidla, díky kterým dosáhnete úspěchu, ovšem jistě znáte. Díky józe stoprocentně dosáhnete tělesné i duševní pohody. Pokud patříte k agresivním či stresovým povahám, zkuste si tyto nálady mírnit právě s tímto cvičením. Jelikož dlouhodobě odbourává stres, dočkáte se také klidnějšího spánku. Díky kvalitě spánku nás pak přestanou trápit i bolesti zad či kloubů. Proto, že tímto cvičením také detoxikujeme tělo, uklidňujeme svou mysl. Proto se jóga doporučuje těm, kteří trpí například různými strachy. Kvůli józe odbouráme látky v těle, které způsobují pocity strachu. Strašpytlové tedy budou z ničeho nic ti nebojácní.

You may also like...