Japonci odkupují pivovary

Japonci odkupují pivovary nejen u nás, ale i na Slovensku

Japonci už mají opravdu všechno! To by řekl nyní každý, kdo zjistí, že už se nám začínají vkrádat i do výroby piva. Česká republika je pivem proslulá, vždyť každý turista musí ochutnat tento hořký mok, díky kterému se dostane do úplné euforie! Mnoho mužů bere svou bandu kamarádů na víkend a vydávají se jen na túru po pivovarech a po hospodách, které jsou proslulé těmi nejlepšími pivy. Japonsko už však zatoužilo i po tomto, a tak se není čemu divit, když začalo odkupovat pivovary nejen u nás, ale také u našich bratrů Slováků. Nedotčeno nezůstalo ani Maďarsko nebo Rumunsko, a tak se dá říct, že Japonci se rozhodli vážně ovládnout svět, a to právě tím, že začnou odkupovat kde co v různých zemích Evropy. Rozhodlo se navíc „zaútočit“ na ty největší evropské skvosty, a to právě na výrobce piva.

Plzeňský Prazdroj už je také jejich!

U nás se tato koupě týká zejména Plzeňského Prazdroje, což je největší výrobce piva u nás. Tato celková koupě stála Japonce neskutečných dvacet miliard korun. Ovšem asi to pro ně bylo jen polechtání kapsy, protože se rozhodli odkoupit i jiné evropské pivovary. Jedná se konkrétně o slovenský Topvar, polské značky Tyskie a Lech, dále o maďarský Dreher a také nyní vlastní i rumunský Ursus. Najednou museli vypláznout pěkně velkou sumu peněz, a tak se ani japonská firma odkupující tyto pivovary nevyhnula úvěru od bank. Za to, že všechny tyto společnosti ponesou jednotný název Asahi Breweries Europe Ltd., jim to však stálo za to!

Česko japonská firma ubezpečila, že se dál bude snažit o zachování všech tradic, které jsou letitě vybudovány. Bude se snažit o další dobré jméno pivovaru, i když nyní neponese svůj starý název. Japonsko má totiž k tradicím velký obdiv, ale také touží po tom, aby přišla na řadu i vlna inovací, která může pomoct pivovarům dostat se na úplný vrchol.

You may also like...