Jeseníky jsou krásné místo pro každého

Jeseníky jsou krásné místo pro každého

Dovolená může být krásná i u nás, ne jen v zahraničí. Pokud rádi poznáváte krásy přírody, výšky hor i zelených plání, navštivte třeba Jeseníky v České republice. Všude je mnoho zajímavého, co můžete objevovat. Vydejte se do krásné přírody a zákoutí. Jeseníky a podhůří jsou fantastickým horským rájem s četnými přírodními i historickými poklady. Jsou zde stovky dobře značených turistických tras vhodných pro pěší turistiku a cykloturistiku. Vyhlášená střediska zimních i letních sportů, lázně, krásné historické památky a mnohé kulturní akce jsou důvodem, proč navštívit Jeseníky. Navštívit můžete i Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník.

Kam v Jeseníkách na výlet

Skalní útvar Čertovy kazatelny se nachází nad Račím údolím u Javorníku pod vyhlídkou. V dolní části je přírodní rezervace sloužící na ochranu lesních porostů pralesovitého charakteru. Chráněná plocha na obou stranách Račího potoka zahrnuje i Čertovy kazatelny a Pustý zámek. Rulový skalní útvar má 13 metrů kolmou jižní stěnu podobnou kostelní kazatelně. Z vyhlídkové plošiny máte překrásný výhled do kaňonu Račího údolí. Pod hlavní skálou je pár menších skalek někdy zajištěných železným zábradlím a v okolí je překrásný bukový les.

Jeskyně Na Pomezí, NPR Praděd, NPR Šerák i Keprník

Jeskyně na Pomezí jsou nejrozsáhlejší jeskynní komplex v České republice vzniklý rozpouštěním mramoru. Velká část jeskyní jsou živé jeskyně, kde se stále tvoří nové krápníky. Národní přírodní rezervace jako je NPR Praděd spojená ze šesti státních přírodních rezervací, jako jsou Petrovy kameny, Velká kotlina, Malá kotlina, vrchol Praděd, Divoký důl a Bílá Opava. Příroda má charakter severské tundry, jak ji známe z Alp a polárních oblastí. V údolí Bílé Opavy a okolí Eustachovy chaty jsou unikátní pozůstatky porostu smrku horského. NPR Šerák a Keprník je nejstarší rezervace na Moravě, s množstvím cenných rostlin a rozsáhlým vrchovištním rašeliništěm. Z vrcholu Keprníku i Šeráku uvidíte masiv Králického Sněžníku, mnohé vrcholy Jeseníků a Rychlebské hory. Naučné stezky začínající na Ramzové, vedou přes Šerák, Keprník a Vřesovou studánku na Červenohorské sedlo.

You may also like...