Obklady v kuchyni

Obklady v kuchyni lze nahradit různými alternativami

Nechcete obklady v kuchyni a hledáte jiné možnosti? V současné době je můžete nahradit spoustou jiných materiálů. Poradíme pár zajímavých tipů, jak nahradit klasické obklady v prostorách kuchyně.

Pokud si zařizujete novou kuchyň nebo plánujete rekonstrukci, a kromě kuchyňské linky vybíráte i obložení za kuchyňskou linkou, nemusí to být nutně obklady. Nechcete-li klasiku, zkuste si vybrat z následujících tipů, které celému prostoru kuchyně dodají nový moderní vzhled.

Vzhled kuchyně změní nová výmalba, vhodné doplňky, nová dvířka i zajímavé tapety. Velkou změnu přinese prodloužení kuchyňské linky nebo vytvoření pracovních ostrůvků. Existuje spousta možností, jak změnit vzhled kuchyně, a mezi nimi jsou i některé netradiční a velmi noblesní.

Co takhle pohledové zdivo

Tento typ úpravy je znám hlavně ze severních zemí. Tam je pohledové zdivo již dlouhodobý trend. Používá se v exteriéru na fasádě domů i přímo v interiéru. Takzvaných lícových pásků je k mání na trhu opravdu nepřeberné množství. Vybírejte ze zajímavých barevných variant, hladké či strukturované tvary, ostré i zaoblené hrany. Jestliže si zvolíte k nalepování nepravidelné tvary, zvládnete je dát na zeď snadno sami. Docílíte tak rustikálního stylu a bude vidět na první pohled, že jde o ruční práci, což je velkým trendem poslední doby.

Betonová stěrka nemusí být chladná

Betonová stěrka nemusí hned působit neosobním a studeným dojmem. Konečný efekt je velmi výjimečný. Hodí se zejména do moderního interiéru pro industriální styl. Zvolíte-li barevnou variantu, lze interiéru kuchyně dodat hřejivou atmosféru. Betonovou šedou stěrku můžete následně natřít nebo ji lze nanášet už přímo v barevných odstínech.

Dřevo jako nadčasová varianta

Dřevo se prostě nikdy neomrzí. Můžete volit palubky nebo třeba masivní desku kopírující pracovní plochu. Výběr dřeva vždy musí přímo korespondovat s celkovým pojetím vaší kuchyně. Nekombinujte druhy ani odstíny. Platí prostě jednoduché pravidlo. Když použijete více různorodých výrazných materiálů, opticky rozšíříte prostor, ale zároveň vznikne také velmi neútulný chaos působící neutišeným dojmem.

Kámen má stále kouzlo

Kamenné obklady z dřívějška známe spíše z exteriéru, ale v poslední době už se to hodně změnilo. Stěhují se dovnitř. Do místnosti vnese kámen opravdu rustikální vzhled. Pokud jej zkombinujete se dřevem, nebude působit v žádném případě chladně. Kámen je nadčasová dominanta.

Zkuste nové typy tapet

Tapety v novém stylu a designu nabízí nekonečné množství možností. Jsou použitelné i za kuchyňskou linku, kde často prská mastnota, kečup či hořčice, kapky kávy nebo unikne smoothie z mixéru. Zajímavé a velmi neobvyklé vzory tapet vypadají za kuchyňskou linkou skvěle. Nejedná se o tak velký náklad, abyste nemohli vytapetovat po čase znovu. Existují i omyvatelné, nebo se dají ochránit zakrytím skleněnou stěnou.

Elegance v podobě skla

Sklo se dostává do popředí a je současným trendem. Ladí s jakýmkoliv moderním a zejména lesklým nábytkem. Volit můžete mezi přírodními motivy, kmeny stromů nebo abstraktními vzory v zajímavé linii. Deska může být čirá, pískovaná nebo i s 3D efektem. Sklo má nadčasovou eleganci a dodá interiéru naprosto neobyčejnou atmosféru. Vaše kuchyň bude skvostná.

Mozaika je sázkou na jistotu

Mozaika je jakousi miniaturní obdobou tradiční klasiky. Velmi dobře se hodí do prostorných kuchyní s jednolitými a velkými plochami. Mozaika dodá vaší kuchyni nevšední vzhled, zajímavý detail, pestrost a šmrnc, který upoutá pozornost.

You may also like...