Okno v kuchyni: jak může vypadat? 

Okno v kuchyni: jak může vypadat? 

Přirozené světlo v kuchyni ocení každý. Kuchyň bez okna je tmavá a musí se dohánět světlými tóny. Pokud máte možnost okno do kuchyně umístit, učiňte tak a brzo zjistíte, kolik výhod to skýtá. Důležitá je pro vás ta informace, že okno může v kuchyni vypadat různě. Nemusí být takové to klasické, jak si ho možná automaticky vykreslujete ve své hlavě. 

Nejenže okno prostor vyzdvihne a prosvětlí, ale také je skvělým pomocníkem při vaření, protože slouží jako přirozené větrání. Během vaření se můžete kochat z okna nebo mít pod dohledem děti hrající si na zahradě.  

Zelené království na parapetu 

Zelená barva do kuchyně prostě patří. Pokud v té vaší chybí, dodejte ji bylinkami a květinami, které umístíte na parapet. Ten můžete dozdobit stylovými pepřenkami. 

Při umístění okna a parapetu, přemýšlejte nad vhodným místem. Pokud ho dáte za indukční desku, bude neustále znečištěné i se všemi dekoracemi.  

Prosklený kout 

Pokud máte v rukách stavbu domu a idea okna, které je součástí linky, se vám příliš nelíbí, nechte si navrhnout prosklený kout. Kuchyň bude vypadat stylově, zajistíte tak dostatek světla a do prostoru můžete umístit třeba jídelní stůl a poobědvat v záři slunečních paprsků. 

Francouzské okno  

Francouzské okno se skvěle hodí do uličky mezi kuchyňskou linku a ostrůvek. Můžete jej využít i z venku, tím že vytvoříte sezení, na které budete servírovat pokrmy přímo z okna.  

Jelikož je okno velké, zajistí také dostatečný přísun světla. 

Pokud okno nemůže být v úrovni očí.. 

Zvažte řešení v podobě úzkého podlouhlého okna přímo nad kuchyňskou linkou. K takovému řešení však musí prostor disponovat vysokými stropy. Je třeba si uvědomit, že k takovému oknu budete mít špatný přístup, a tak zřejmě nebude sloužit k větrání. 

You may also like...